Sergio Ramos - on znowu to zrobił! Oceniamy po El Clásico

Sergio Ramos - on znowu to zrobił! Oceniamy po El Clásico fot. Transfery.info

Słabiutka pierwsza połowa, zdecydowanie ciekawsza druga i ogromne emocje w samej końcówce, w której Real doprowadził do remisu. 1:1. Oto nasze oceny po 233. El Clásico.

BARCELONA

Marc-André ter Stegen [3]

W pierwszej połowie dwukrotnie zatrzymał Cristiano Ronaldo. Na brawa zasłużył szczególnie po interwencji numer jeden. Później nie był zbyt często zatrudniany, ale ostatecznie nie udało mu się zachować czystego konta.

Sergi Roberto [2]
Bodaj najsłabsze ogniwo katalońskiej defensywy. Momentami zbyt łatwo ogrywany, do tego niedokładny w ataku.

Javier Mascherano [3]
Przyzwoite zawody do momentu wyrównującego gola Realu. Przy bramce się nie popisał, Sergio Ramos go przechytrzył.

Gerard Piqué [3,5]
Pewny, wybił, co miał wybić. Miał też jednak trochę szczęścia. Chwilę przed końcem pierwszej połowy był o włos od samobójczego trafienia po strzale Benzemy.

Jordi Alba [4,5]

Bardzo dobre spotkanie. Wyhamował bardzo dużo akcji Realu, Benzema miał z nim sporo problemów. Kilka interwencji było kluczowych.

Ivan Rakitić [3]
Nie zapamiętaliśmy wielu jego zagrań, lepiej prezentował się w pierwszej połowie.

Sergio Busquets [4]
Momentami przypominał starego dobrego Busquetsa. Szalenie mocny w odbiorze, kilka bardzo dobrych podań do przodu.

André Gomes [2]
Ten gość w ogóle przebywał na boisku?

Leo Messi [3,5]

Na początku prezentował się słabo i zmarnował kilka stałych fragmentów gry. Z czasem się rozkręcił. Gdy po przerwie w kilku akcjach wrzucił wyższy bieg, Barcelona wyszła na prowadzenie. W samej końcówce zmarnował świetne podanie Iniesty.

Luis Suárez [4]
Do 53. minuty beznadziejny - często blokowany i łapany na spalonym. Dośrodkowanie Neymara z rzutu wolnego wykończył jednak w najlepszy możliwy sposób.

Neymar [3,5]
Patrz wyżej. Do momentu trafienia Urugwajczyka praktycznie nic mu nie wychodziło. Wrzutka ze stojącej była jednak najwyższej klasy. Później miał jeszcze znakomitą okazję, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Powinien to wykorzystać.

REAL

Keylor Navas [2,5]
Przy bramce nie miał większych szans. Przez większą część meczu bez większych błędów, ale w końcówce skórę musiał ratować mu Casemiro.

Daniel Carvajal [3]
Posłał kilka niezłych dośrodkowań z przodu, ale dawał się też zbyt łatwo ogrywać. Raz z dziecinną łatwością poradził sobie z nim Neymar.

Sergio Ramos [5]
Znowu to zrobił! Kto, jak nie on miał trafić do siatki strzałem głową w doliczonym czasie gry i uratować remis. Bohater!

Raphaël Varane [3,5]
Szczególnie w pierwszej połowie bardzo dojrzały - ciężko było go przejść, a gdy trzeba było dawał się faulować. Przy golu mógł jednak zachować się zdecydowanie lepiej.

Marcelo [2,5]

Często napędzał akcje ofensywne „Królewskich”, popisał się kilkoma kreatywnymi przerzutami i próbował uderzać z dystansu, ale koniec końców niewiele z tego wynikało.

Luka Modrić [5]
Zdecydowanie najlepszy zawodnik pierwszej części gry. Imponował zarówno w kreowaniu akcji, jak i hamowaniu ofensywnych zapędów gospodarzy. Rozważny - to chyba najlepsze określenie. Po przerwie, jak cały Real, troszeczkę przygasł, ale koniec końców to on popisał się znakomitym dośrodkowaniem z wolnego do Ramosa.

Mateo Kovačić [3]
Przyćmiony przez Modricia. Czasami brakowało dokładności, ale na pewno nie zasłużył na wielkiego minusa.

Lucas Vázquez [3,5]
To on padł w polu karnym Barcelony na początku spotkania. Potem kilka razy zakręcił rywalami i zanotował parę niezłych dograń.

Isco [2,5]
Wyróżnił się żółtą kartką po faulu na Neymarze. Niewidoczny.

Cristiano Ronaldo [2,5]
Dwa razy trafiał w Ter Stegena, był też strzał nad poprzeczką i zatrzymana główka. Nie miał stuprocentowej sytuacji, nie błyszczał.

Karim Benzema [2]
Rzadko bywał przy piłce, a jeśli już mu się to przytrafiało z reguły był zatrzymywany. A to przeszkodził Cristiano Ronaldo, a to przechytrzył go Jordi Alba... Niewiele dał drużynie.

***

Andrés Iniesta [4,5]
Najpierw próbował z dystansu, a następnie popisał się KOSMICZNYM podaniem do Messiego. Argentyńczyk może pluć sobie w brodę, że tego nie wykorzystał.

Casemiro [4]
W ostatnich sekundach wybił piłkę z linii bramkowej.

Marco Asensio, Arda Turan, Mariano Díaz, Denis Suárez [-]

Grali zbyt krótko, żeby ich ocenić.

Arbiter Clos Gómez [1,5]

Od pierwszych minut sporo było kontrowersyjnych sytuacji i akcji na pograniczu faulu. Realowi należał się rzut karny po przewinieniu na Vazquezie. Potem była też ręka w polu karnym Carvajala. Analiza wszystkich błędów może potrwać dłużej od samego spotkania. Brakowało mu konsekwencji.

Oceny w skali 1-6.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juan Jesus odpowiada Francesco Acerbiemu. „Te wypowiedzi są całkowicie sprzeczne z rzeczywistością” Juan Jesus odpowiada Francesco Acerbiemu. „Te wypowiedzi są całkowicie sprzeczne z rzeczywistością” Dawid Szulczek zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy Dawid Szulczek zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy Emmanuel Macron zaangażuje się w sprawę Kyliana Mbappé?! Emmanuel Macron zaangażuje się w sprawę Kyliana Mbappé?! Borussia Dortmund wyznaczyła próg bólu. Tyle może przeznaczyć na wykup Jadona Sancho Borussia Dortmund wyznaczyła próg bólu. Tyle może przeznaczyć na wykup Jadona Sancho Fenerbahçe rozważa wycofanie się z ligi tureckiej. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Fenerbahçe rozważa wycofanie się z ligi tureckiej. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Lionel Messi wypada z kadry Argentyny [OFICJALNIE] Lionel Messi wypada z kadry Argentyny [OFICJALNIE] W Górniku Zabrze wielki rozgardiasz. Piłkarz zrezygnowany W Górniku Zabrze wielki rozgardiasz. Piłkarz zrezygnowany 25 milionów euro. Sebastian Szymański „blisko” giganta?! 25 milionów euro. Sebastian Szymański „blisko” giganta?!