Guardiola: Przez te pomysły zabijemy piłkarzy

2 lata temu Guardiola: Przez te pomysły zabijemy piłkarzy
fot. Bayern

Pep Guardiola mocno skrytykował pomysł Gianniego Infantino, który zamierza zwiększyć liczbę uczestników mistrzostw świata do 48 zespołów.

Prezydent FIFA od dawna jest wielkim orędownikiem rozszerzenia mundialu. Jego zdaniem mistrzostwa, w których udział weźmie 48 drużyn przyniosą korzyści wszystkim - piłkarzom, klubom i kibicom. - Takie rozwiązanie sprawi, że zainteresowanie turniejem w 48 krajach świata nie wygaśnie w listopadzie, kiedy część z nich traciło już szansę na awans. Wręcz przeciwnie, w czerwcu nastąpi jego kulminacja - mówił niedawno.

Działacz oficjalnie złoży swoją propozycję podczas spotkania władz FIFA, które odbędzie się na początku stycznia w Szwajcarii.


Guardiola kompletnie nie rozumie argumentów Infantino, zwracając uwagę na zbyt dużą liczbę spotkań, którą będą musieli rozgrywać piłkarze. - Ten problem dotyczy piłki na całym świecie. Zabijemy zawodników fizycznie. Patrząc na ilość, zapomina się o jakości. Piłkarze nie mają dłuższych przerw, do czego dochodzi ogromna presja. Muszą grać coraz więcej i więcej, a przecież potrzebują chwil relaksu.

- Przez natężenie spotkań kluby muszą mieć bardzo szerokie kadry i wydają na to coraz większe pieniądze - stwierdził Hiszpan.

- Pomysł dotyczący mistrzostw wydaje się nierealny. Piłkarze skończą ligowy sezon, tydzień później rozpocznie się mundial, a chwilę po nim trzeba będzie przygotowywać się do kolejnych rozgrywek - powiedział szkoleniowiec Manchesteru City, który zdaje sobie jednak sprawę z tego, że może zostać on zaakceptowany.

45-latek zaproponował twórcom zmian, żeby myśleli więcej o samych zawodnikach. Jego zdaniem dobrym wyjściem byłoby zwiększenie limitu zmian w trakcie spotkań. - W tym momencie mamy trzy zmiany, a dlaczego nie mielibyśmy robić czterech, pięciu czy sześciu. W grę zaangażowana byłaby większa liczba piłkarzy, którzy odnosiliby mniej kontuzji, a trenerzy mogliby stosować różne taktyki - przyznał Guardiola.  ŹRÓDŁO
Four Four Two I Mirror
TAGI: FIFA Trenerzy Mistrzostwa Świata Pep Guardiola Gianni Infantino MŚ 2026 Hiszpania Szwajcaria
Zobacz również
Kłopoty zdrowotne Neymara
2 godziny temu  
0
Boniek po przegranej z Senegalem
4 godziny temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.