Za szybko skreśliliście „Liski”, czyli sześć rzeczy po Leicester - Manchester City fot. Transfery.info

Czegoś takiego się nie spodziewaliśmy. Szesnaste w tabeli i będące w ligowym kryzysie Leicester City pokonało Manchester City 4:2.

1. Hart znowu miał niezły ubaw

Jeśli pogoniony z City Joe Hart oglądał sobotnie spotkanie, po trzech minutach na jego twarzy pojawił się uśmiech. Po pięciu drwił już na głos, a po 20 prawdopodonie spadł z łóżka ze śmiechu. Właśnie tyle czasu piłkarze Leicester potrzebowali do strzelenia trzech goli. Claudio Bravo nie popełnił przy uderzeniach Jamiego Vardy'ego i Andy'ego Kinga nie wiadomo jak wielkich błędów, ale jednak gole wpadały zbyt łatwo. Linia obrony „The Citizens” była niezdyscyplinowana. Przy pięknej bramce Kinga goście kompletnie nie atakowali odgrywającego do niego piłkę Slimaniego.

Co do samego Bravo, w pewnym momencie meczu statystyka celnych strzałów na jego bramkę w Premier League wyglądała następująco:

Sześć uderzeń: jedno obronione, pięć przepuszczonych bramek.

Ręcznik.

2. Vardy nie zapomniał, jak to się robi

Stało się, Vardy nie skończy sezonu z dwoma ligowymi trafieniami. 29-latek udowodnił niedowiarkom, że jednak nie zapomniał, jak się strzela. Pierwszą bramkę, po podaniu Slimaniego, zdobył po serii 700 minut bez celnego strzału w Premier League! Drugą dołożył po kwadransie, a trzecią kilkanaście minut przed końcem meczu, przechytrzając Bravo strzałem z ostrego kąta. Momentami to był dawny Vardy. Sprytny, szybki, przede wszystkim konkretny. Ten hat-trick może zbudować go na dalszą część sezonu.

3. Królowie asyst są z Algierii

Pierwszych dwóch trafień Vardy'ego nie byłoby jednak bez ZNAKOMITYCH dograń Slimaniego i Riyada Mahreza. Ciasteczka to mało powiedziane. Oba prostopadłe, wymierzone co do centymetra, wypuszczające snajpera przed samego Bravo. Jeśli mielibyśmy wybierać, które ładniejsze, padłoby pewnie na Mahreza, który jednym dotknięciem piłki przedłużył kilkudziesięciometrowe, górne podanie z linii obrony. Genialna asysta.

4. Po co trzymać piłkę i wymieniać podania?

Gospodarze już po raz kolejny udowodnili, że zwycięstwa wcale nie potrzebują niezliczonej liczby podań i posiadania piłki w większym wymiarze czasu. A nawet w wyrównanym. Po końcowym gwizdku w tej drugiej statystyce po stronie Leicester widniało ledwo 22 procent. Podania? 705 do 209 na korzyść przyjezdnych. Miazga. I nie wynikało to wyłącznie z lepszej drugiej połowy „The Citizens”, w której podopieczni Pepa Guardioli rzucili się do odrabiania strat i koniec końców strzelili dwa gole. Pierwsza połowa wyglądała podobnie. Goście prowadzili grę, z czego nic nie wynikało, a Leicester wyprowadzało zabójcze kontry.

5. Zawieszenie Agüero już odbija się czkawką

W samej końcówce meczu City zmniejszyło rozmiary porażki dzięki Aleksandarowi Kolarovowi i Nolito, ale ogólnie rzecz biorąc przez cały mecz brakowało im napastnika. Kelechi Iheanacho, choć bardzo utalentowany, to jednak nie Sergio Agüero. 20-latek był kompletnie niewidoczny. Patrząc na to, że kara Argentyńczyka za brutalny faul na Davidzie Luizie w meczu z Chelsea obejmuje jeszcze trzy ligowe spotkanie, „The Citizens” mogą mieć spore problemy.

6. Za szybko skreśliliście „Liski”!

A Leicester? „Lisy” po tym spotkaniu mogą wrócić na zwycięską ścieżkę. No bo kiedy, jak nie po takim zwycięstwie. W sobotę ekipa Claudio Ranieriego udowodniła, że jest w stanie wygrywać z najlepszymi. Gospodarze zasłużyli na szczególne brawa za to, że potrafili utrzymać wysokie prowadzenie zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy. To wtedy „The Citizens” ruszyli najmocniej, ale jak się okazało, bili tylko głową w mur.