Infantino stanowczo odpowiada na krytykę Modricia. „Jeszcze spodobają mu się powtórki”

rok temu Infantino stanowczo odpowiada na krytykę Modricia. „Jeszcze spodobają mu się powtórki”
fot. FIFA

Prezes FIFA, Gianni Infantino, broni systemu powtórek wideo, który wzbudza w środowisku piłkarskim sporo kontrowersji.

System jest testowany podczas Klubowych Mistrzostw Świata, w których udział biorą piłkarze Realu. Po półfinałowym spotkaniu „Królewskich” z meksykańskim Clubem América dość stanowczo wypowiedział się na jego temat Luka Modrić. Chorwat przyznał wprost, że futbol z takimi zasadami nie ma nic wspólnego z prawdziwą piłką.

Na jego zdanie z całą pewnością miało wpływ zamieszanie, do którego doszło przy drugim golu dla Realu. Po trafieniu Cristiano Ronaldo arbiter najpierw wskazał bowiem na środek boiska, później kazał grać od bramki, aż w końcu jednak uznał trafienie.

Jak na słowa Modricia zareagował Infantino? - Na razie faktycznie popełniamy jeszcze błędy, ale w przyszłości będzie można ich uniknąć. W tym wypadku doszło do błędu w komunikacji. Arbiter usłyszał analizę z pokoju powtórek i zatrzymał grę. Pewne rzeczy trzeba więc jeszcze usprawnić.

- Modrić był zdenerwowany, ponieważ doszło do małego zamieszania, ale myślę, że jeśli kiedyś wygra dzięki temu mecz, zmieni swoje zdanie. Uświadomi sobie wtedy, że warto poświęcić kilkadziesiąt sekund na analizę wideo, żeby wyeliminować błąd - stwierdził Infantino.

- Sam byłem początkowo sceptycznie nastawiony do wprowadzenia tej technologii, ale jeśli się czegoś nie przetestuje, nigdy nie będzie wiadomo, czy warto z tego korzystać - dodał głównodowodzący FIFA.  ŹRÓDŁO
El Pais I Goal.com
TAGI: Chorwacja Hiszpania Luka Modrić FIFA Klubowe Mistrzostwa Świata Real Madryt CF Gianni Infantino
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0051 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.