Oficjalnie: Kary dla Polski i Rumunii

rok temu Oficjalnie: Kary dla Polski i Rumunii
fot. FIFA

FIFA wydała dzisiaj komunikat w sprawie kar dla związków.

Dla nas najbardziej interesujący jest werdykt po meczu Rumunia – Polska. Gospodarze zostali ukarani dwoma meczami zakazu gry na Arena Națională w Bukareszcie (pierwszy mecz Rumunia – Dania; kara na drugi zawieszona na okres dwuletniej próby). Dodatkowo federacja rumuńska w związku z fatalnym zachowaniem kibiców musi zapłacić 95 tysięcy franków szwajcarskich. PZPN z kolei na konto światowej federacji musi przelać 35 tysięcy franków.

Wyspiarze koncentrują się jednak na innej części komunikatu. Anglia została ukarana grzywną 45 tysięcy franków, Szkocja - 20 tysięcy franków, Walia – 20 tysięcy franków, Irlandia Północna – 15 tysięcy franków i Irlandia – 5 tysięcy franków za manifestowanie poglądów politycznych („maki”, tradycyjnie upamiętniające ofiary wojny, na rękawach trykotów).

Surowo ukarane zostało też Chile, które nie może grać na Stadionie Narodowym w Santiago przez dwa mecze (Chile – Paragwaj i Chile - Ekwador) ze względu na homofobiczne okrzyki kibiców podczas meczów eliminacyjnych. Dodatkowa grzywna to 30 tysięcy franków.

Kar nie uniknęły też między innymi federacje Grecji (80 tysięcy franków) za manifestacje polityczne podczas meczu z Bośnią i Hercegowinę czy Ukrainy (60 tysięcy franków) za dyskryminujące okrzyki podczas sparingu z Serbią.


ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: Oficjalnie Polska Rumunia MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0053 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.