MD: Decyzja w sprawie zakazu transferowego Realu Madryt

rok temu MD: Decyzja w sprawie zakazu transferowego Realu Madryt
fot. Hector Blanco de Frutos | Wikipedia

Jak poinformowało „Mundo Deportivo”, zakaz transferowy nałożony na Real zostanie skrócony o połowę.

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia ma wydać wyrok w sprawie „Królewskich”. Działacze Realu odwołali się do niego po zakazie nałożonym przez FIFA, który był wynikiem niezgodnego z prawem rejestrowania młodych zawodników. W zasadzie wszyscy byli pewni, że kara, która miała obejmować kolejne dwa okienka transferowe zostanie niezmieniona, ale hiszpański dziennik - jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnego werdyktu - jest pewny, że „Królewscy” nie będą mogli rejestrować zawodników tylko w najbliższym okienku.


Co miało wpłynąć na decyzję CAS-u? Zdaniem zajmującego się sprawą dziennikarza Francesca Aguilara, „Królewscy”, zaraz po pierwotnej decyzji FIFA, zaczął wywierać ogromną presję na najbliższe otoczenie piłkarskiej centrali. Real wynajął najlepszych możliwych prawników, którzy dwoili się i troili, żeby przekonać potrzebne osoby do złagodzenia sankcji.

Swoje podczas Klubowych Mistrzostw Świata zrobili też Florentino Pérez i dyrektor generalny klubu, José Ángel Sánchez, którzy w trakcie imprezy mieli odbyć wiele spotkań w tej sprawie z ludźmi z FIFA.


Jeśli kara Realu faktycznie zostanie skrócona, spora część środowiska piłkarskiego na Półwyspie Iberyjskim uzna tę decyzję za mocno skandaliczną. W końcu Barcelona, która nie tak dawno borykała się z podobnymi problemami, nie mogła liczyć na zmniejszenie wyroku.

Sprawa wywołuje sporo emocji również dlatego, że Atlético, na które nałożono identyczną karę, nawet nie odwołało się do CAS-u. „Rojiblancos” mają to zrobić dopiero po zakończeniu zimowego okienka transferowego.ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Hiszpania Real Madryt CF FIFA
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0055 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.