Rekordowa oferta dla Rooneya!

4 tygodnie temu Rekordowa oferta dla Rooneya!
fot. FotoPyk

Dwa chińskie kluby są zdeterminowane, by pozyskać Wayne'a Rooneya.

Chińczycy nie zwalniają tempa na rynku transferowym. Po sprowadzeniu Oscara z Chelsea i zaklepaniu transferu Carlosa Téveza, biznesmeni z Dalekiego Wschodu szykują kolejny przełomowy ruch. "The Mirror" podaje, że działacze Guangzhou Evergrande oraz Beijing Guoan są zdeterminowani, by sprowadzić do Chinese Super League kolejną gwiazdę, a na ich celowniku znalazł się Wayne Rooney.

Napastnik nie ma już pewnego miejsce w składzie ani w Manchesterze United, ani w reprezentacji Anglii i powoli zaczyna myśleć o zmianie otoczenia. Przekonać go zamierzają Chińczycy, którzy już przygotowują rekordowe oferty. Właściciele najbogatszego chińskiego klubu, Evergrande, zamierzają zachęcić Rooneya do przeprowadzki gigantyczną pensją, która ma wynosić aż 700 tysięcy funtów tygodniowo. United miałoby otrzymać dziesięć milionów funtów.

Rooney najprawdopodobniej odrzuci propozycję, ponieważ chce pobić rekord Bobby'ego Charltona pod względem liczby zdobytych bramek w barwach United wynoszący obecnie 249 trafień. 31-latkowi brakuje już tylko dwóch goli do tego osiągnięcia, dlatego z chęcią rozważy ofertę z Chin, lecz dopiero latem.

ŹRÓDŁO
The Mirror
TAGI: Wayne Mark Rooney Manchester United FC Guangzhou Evergrande FC Beijing Guoan Chiny Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2016 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.