Nowy pomysł FIFA. Będzie jak w rugby?!

2 lata temu Nowy pomysł FIFA. Będzie jak w rugby?!
fot. FIFA

FIFA wpadła na kolejny pomysł. Tym razem chce wpłynąć na poprawę zachowania piłkarzy przebywających na boisku.

Piłkarska centrala zamierza wprowadzić restrykcje dotyczące ograniczonej możliwości dyskusji z sędzią. Docelowo mają one prowadzić do sytuacji, gdy z arbitrem prowadzącym spotkanie będą mogli rozmawiać jedynie kapitanowie drużyn. Podobne zasady obowiązują choćby w rugby.


- Jestem pewny, że zachowanie piłkarzy mogłoby być zdecydowanie lepsze. Myślimy o tym, żeby zawrócić je w odpowiednim kierunku. Wielu zawodników skarży się na murawie, marnując przez to dużo czasu. I dlatego myślimy o tym, żeby tylko kapitanowie mieli możliwość rozmawiania z sędziami - stwierdził dyrektor techniczny FIFA, Marco van Basten.

- Chcemy, żeby piłka była dynamiczna, ekscytująca i szczera. Spotkania pełne są emocji, ale trzeba nad tym panować. Ludzie chcą oglądać akcje - przyznał Holender, który zabrał też głos w sprawie systemu powtórek wideo, który był testowany na ostatnich Klubowych Mistrzostwach Świata:

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że system nie jest na razie idealny, ale docelowo jest dobry dla futbolu i wszyscy będą z niego zadowoleni. Wzmaga uczciwość. Dzięki niemu będzie można podejmować naprawdę ważne decyzje - przyznał Van Basten.  ŹRÓDŁO
BBC
TAGI: FIFA Marco van Basten
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0307 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.