Witsel rezygnuje z Juventusu. Wybrał inną ofertę!

2 lata temu Witsel rezygnuje z Juventusu. Wybrał inną ofertę!
fot. Wikipedia | ????? ???????? - soccer.ru

Axel Witsel najprawdopodobniej nie przejdzie do Juventusu, gdyż zdecydował się na grę w Chinach.

Reprezentant Belgii latem był o krok od przeprowadzki do Turynu, kiedy to ostatni dzień okna spędził właśnie w tym mieście, czekając na efekt negocjacji pomiędzy klubami. Chociaż początkowo "Stara Dama" wypracowała porozumienie z Zenitem, Rosjanie ostatecznie wycofali się z transakcji. 

Wówczas wydawało się, że transfer został tylko odłożony w czasie, gdyż umowa 27-latka z obecnym pracodawcą wygasa za pół roku. Oznacza to, że od stycznia piłkarz mógłby prowadzić swobodne negocjacje z innymi zespołami. Już kilka tygodni temu pomocnik deklarował jednak, że jest dogadany z mistrzem Włoch. 

Jedyną niewiadomą stanowił termin przeprowadzenia transakcji. Juventus zdecydował, że nie będzie negocjował z działaczami z Sankt Petersburga za wszelką cenę i jeśli ci nie zaakceptują zimą oferty w wysokości 6-8 milionów euro, to poczekają do końca sezonu i pozyskają zawodnika za darmo. Tymczasem nastąpił zwrot akcji.

Za wszystko odpowiedzialni są Chińczycy. Shanghai SIPG oraz Tianjin Quanjian zaoferowali za Witsela 20 milionów euro, natomiast piłkarzowi proponują czteroletnie umowy z roczną pensją na poziomie 18 milionów euro. Media zgodnie donoszą, że Witsel zapomniał o ustaleniach z turyńczykami i teraz rozważa, którą z tych dwóch drużyn wybrać.

Jeśli Belg wybierze przeprowadzkę do Azji - a wszystko wskazuje na to, że zrezygnował z Juventusu - zaprzeczy nieco swoim słowom sprzed miesięcy. Deklarował wówczas, że odchodzi z Zenitu, by spróbować swoich sił w silnej europejskiej lidze.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Axel Witsel Włochy Juventus Belgia Rosja FC Zenit Sankt Petersburg Chiny Shanghai SIPG FC Tianjin Quanjian FC
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0165 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.