Witsel: Dlatego wybrałem Chiny zamiast Juventusu

2 lata temu Witsel: Dlatego wybrałem Chiny zamiast Juventusu
fot. Wikipedia | ????? ???????? - soccer.ru

Axel Witsel tłumaczy, że miał spory dylemat przed podjęciem decyzji o transferze do Chin.

W ostatni dzień letniego okna transferowego Belg przebywał w Turynie, gdzie przeszedł testy medyczne. Do samego końca Juventus próbował osiągnąć porozumienie z Zenitem, lecz Rosjanie zablokowali transfer, ponieważ nie mogli znaleźć następcy pomocnika. Ten później kilkakrotnie zapowiadał, że jego przejście do "Starej Damy" jest przesądzone, nie wiadomo tylko, czy nadejdzie to w styczniu, czy po sezonie. Teraz Witsel zagra jednak w Chinach.

Jeszcze dwa tygodnie temu dyrektor wykonawczy "Juve", Giuseppe Marotta zapewniał, że mistrzowie Włoch złożyli odpowiednią ofertę i czekają na decyzję. Przed kilkoma dniami okazało się jednak, że piłkarz ma też lukratywną ofertę z Chin, a nawet zdążył już podpisać umowę z Tianjin Quanjian. W oczekiwaniu na oficjalne potwierdzenie Witsel postanowił wyjaśnić swoją decyzję.

- To był bardzo trudny wybór. Z jednej strony miałem ofertę z wielkiej drużyny i klubu ze światowego topu, jakim jest Juventus. Ale z drugiej pojawiła się oferta, której z myślą o rodzinie nie mogłem odrzucić - stwierdził Witsel w rozmowie z "Tuttosport".

- Działacze Juventusu zawsze zachowywali się jak dżentelmeni, mogę być im wyłącznie wdzięczny. Będę im kibicował i mam nadzieję, że wygrają Ligę Mistrzów. Kto wie, może w przyszłości nasze drogi w końcu się zejdą!ŹRÓDŁO
Tuttosport
TAGI: Axel Witsel Juventus FC Tianjin Quanjian FC FC Zenit Sankt Petersburg Belgia Rosja Włochy Chiny
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.017 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.