Nowy trener Wisły Kraków

2 lata temu Nowy trener Wisły Kraków
fot. FotoPyk

Kiko Ramírez zostanie nowym szkoleniowcem Wisły Kraków - poinformował „Przegląd Sportowy”.

Zespół „Białej Gwiazdy” w rundzie wiosennej nie będzie już prowadzony przez duet Kazimierz Kmiecik - Radosław Sobolewski. Obaj panowie pozostaną jednak w drużynie, ale będą pełnić rolę asystentów nowego trenera, którym zostanie Kiko Ramírez.

Hiszpański szkoleniowiec nie jest szerzej znany polskim kibicom, ponieważ do tej pory pracował najwyżej w trzeciej lidze w swojej ojczyźnie, gdzie prowadził Gimnàstic de Tarragona i Center d'Esports L'Hospitalet. W tym pierwszym wymienionym klubie spędził zaledwie cztery miesiące i nie osiągnął z nim żadnego znaczącego rezultatu.

Z kolei w drugim był bliski wywalczenia awansu do ówczesnej Segunda División w sezonie 2013/2014. Ekipa z Katalonii borykała się wówczas ze sporymi problemami finansowymi i osiągnęła wynik ponad stan. W kolejnych rozgrywkach drużyna nie spisywała się już tak dobrze i zakończyła zmagania ligowe na dziewiątej pozycji, dlatego włodarze zespołu zdecydowali się zakończyć współpracę z 46-letnim szkoleniowcem.

Ramírez w minionym sezonie pracował przez osiem miesięcy w czwartoligowym CD Castellón, z którym do samego końca walczył o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, ale niestety w ostatniej fazie play-offów jego zespół przegrał konkurs jedenastek z Gavą, co w efekcie doprowadziło do odejścia Hiszpana.

Nowy trener „Białej Gwiazdy” został wypatrzony przez obecnego dyrektora sportowego krakowskiego klubu i zarazem jego rodaka - Manuela Junco. 46-letni szkoleniowiec mówi tylko w swoim rodzimym języku, dlatego będzie mu towarzyszył tłumacz w osobie Goncalo Feio. To Portugalczyk, który przyjechał do Polski sześć lat temu w ramach projektu Erasmus. W swoim kraju pracował z grupami młodzieżowymi m.in. w Benfice i Belenenses, a u nas przez chwilę był członkiem pierwszej drużyny Legii Warszawa, a od lipca minionego roku działał w Akademii Piłkarskiej Wisły.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Kiko Ramírez Wisła Kraków Hiszpania Polska Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0185 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.