PNA 2017: Ogromna premia za zwycięstwo dla Wybrzeża Kości Słoniowej

3 tygodnie temu PNA 2017: Ogromna premia za zwycięstwo dla Wybrzeża Kości Słoniowej
fot. CAF

Rząd Wybrzeża Kości Słoniowej zagwarantował dodatkową premię zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu za obronę mistrzowskiego tytułu.

Na parę miesięcy przed rozpoczęciem turnieju w Gabonie już było wiadomo, że nadchodzące mistrzostwa „Czarnego Lądu” będą rekordowe pod względem premii przyznawanych ich uczestnikom. 

Komitet Wykonawczy Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej na posiedzeniu w Kairze zatwierdził ustalenia gwarantujące wzrost puli nagród za udział w Pucharze Narodów Afryki w 2017 i 2019 roku aż o 64%. W sumie szesnaście najlepszych drużyn kontynentu otrzyma do podziału 15,8 miliona euro.

Na dodatkowe bonusy ze strony krajowych władz mogą liczyć zapewne wszystkie reprezentacje, ale na razie tylko rząd Wybrzeża Kości Słoniowej wyjawił, że piłkarze i sztab szkoleniowy otrzymają za zwycięstwo w turnieju aż sześć milionów euro do podziału. W porównaniu do poprzedniej edycji Pucharu Narodów Afryki zawodnicy i trenerzy „Słoni” zyskali z tego tytułu 600 tysięcy euro.

Z pewnością taka zachęta wpłynie jeszcze bardziej mobilizująco na piłkarzy Michela Dussuyera, którzy swój udział w imprezie rozpoczną od rywalizacji w grupie C, w której zmierzą się z Togo, Demokratyczną Republiką Konga oraz Marokiem.

ŹRÓDŁO
Africa Top Sports
TAGI: PNA 2017 Puchar Narodów Afryki Wybrzeże Kości Słoniowej
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2016 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.