SZALONA oferta za Aubameyanga

rok temu SZALONA oferta za Aubameyanga
fot. FotoPyk

Shanghai SIPG rzekomo zainteresował się Pierre-Emerickiem Aubameyangiem z Borussii Dortmund.

Chińczycy mają oferować reprezentantowi Gabonu największe kwoty w światowym futbolu. Kwota transferowa podobno wynosi 150 milionów euro, natomiast proponowane wynagrodzenie – 41 milionów euro, czyli blisko niesamowitych 800 tysięcy euro tygodniowo.

O ile informacja jest prawdziwa, wówczas SIPG musiałoby się pozbyć jednego z obecnych obcokrajowców. Jako że limit wynosi 4 + 1 (czterech zawodników spoza Azji, jeden Azjata), a w tej chwili w kadrze są Jean Evrard Kouassi, Hulk, Elkeson i niedawno sprowadzony Oscar, trzeba byłoby się najprawdopodobniej liczyć z odejściem pierwszego – 22-letniego skrzydłowego pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej. W dalszym ciągu sprawa jednak byłaby problematyczna, bowiem na boisku jednocześnie może przebywać tylko trzech zawodników spoza Azji.

27-letni Aubameyang gra w Borussii Dortmund od lata 2013 roku i jest jedną z jej największych gwiazd. W swoim kręgu zainteresowań od dawna mają go Manchester City i Real Madryt, jednak nawet te europejskie potęgi nie są w stanie finansowo rywalizować z Chińczykami. Jeśli wiadomość z Włoch okaże się prawdziwa, wówczas przed niebawem udającym się na Puchar Narodów Afryki Gabończykiem spory dylemat – w wywiadach chętnie mówi, że obiecał dziadkowi, że pewnego dnia zagra w zespole „Królewskich”.


ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport
TAGI: Pierre-Emerick Aubameyang Shanghai SIPG FC Chiny Gabon Borussia Dortmund Niemcy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0101 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.