Oficjalnie: Nowa „10” Wolfsburga. Duży transfer wewnątrz Bundesligi!

rok temu Oficjalnie: Nowa „10” Wolfsburga. Duży transfer wewnątrz Bundesligi!

Yunus Malli został nowym zawodnikiem VfL Wolfsburg.

Turecki pomocnik trafił do niemieckiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z Mainz i po przejściu testów medycznych zwiąże się z nowym pracodawcą kontraktem, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2021 roku. Według nieoficjalnych informacji, ekipa z Opel Arena na sprzedaży swojego zawodnika zarobiła 12,5 miliona euro. Malli w drużynie „Wilków” będzie występował z numerem „10” na koszulce.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się namówić Yunusa do transferu. Dzięki niemu będziemy mieli kolejną alternatywę w ofensywie. Ma już na swoim koncie ponad 100 gier w Bundeslidze. Ponadto zebrał już wystarczająco duże doświadczenie międzynarodowe, dzięki występom w reprezentacji Turcji i w Lidze Europy - powiedział Olaf Rebbe, dyrektor sportowy Wolfsburga.

24-letni zawodnik rozpoczynał swoją przygodę z piłką w młodzieżowym zespole VfL Kessel, z którego przeniósł się do Borussii Mönchengladbach. W drużynie „Źrebaków” nigdy nie dostał szansy na pokazanie się w pierwszym zespole, dlatego w 2011 roku skorzystał z propozycji działaczy Mainz.

Malli nie potrzebował dużo czasu, aby stać się jedną z kluczowych postaci w ekipie „Zero-Piątek”. Dzięki dobrej grze wzbudzał zainteresowanie swoją osobą ze strony czołowych drużyn z Bundesligi, ale mimo to długo nie potrafił się zdecydować na zmianę otoczenia. Teraz jednak przedstawicielom „Wilków” udało się nakłonić reprezentanta Turcji do opuszczenia szeregów klubu z Opel Arena.

Ofensywny pomocnik w trakcie swojego pobytu w Mainz rozegrał 146 spotkań dla tego zespołu i strzelił w nich 32 bramki oraz zanotował 23 asysty.

Przed dnim włodarze drużyny z Volkswagen-Arena zakontraktowali Riechedly'a Bazoera.ŹRÓDŁO
VfL Wolfsburg
TAGI: Oficjalnie Yunus Malli 1. FSV Mainz 05 VfL Wolfsburg Niemcy Turcja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0145 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.