Oficjalnie: Nowy klub Obiego Mikela

rok temu Oficjalnie: Nowy klub Obiego Mikela
fot. Wikipedia

John Obi Mikel został piłkarzem Tianjin Teda FC.

29-latek wczoraj pojawił się w Chinach, by przejść testy medyczne przed podpisaniem trzyletniego kontraktu ze wspomnianym klubem. Badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, przez co Nigeryjczyk mógł parafować zobowiązanie do współpracy. Jego nowe zarobki wyniosą 140 tysięcy funtów tygodniowo.

Mikel barw Chelsea bronił przez 10,5 roku. Ostatnie miesiące spędzał jednak głównie na trybunach, bowiem Antonio Conte zdecydował się korzystać z innych zawodników. Chociaż umowa doświadczonego pomocnika wygasała dopiero po obecnym sezonie, piłkarz otrzymawszy "zielone światło" od obecnego pracodawcy postanowił nie czekać do lata.

78-krotny reprezentant kraju dla "The Blues" rozegrał 374 spotkania, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Zdobył dwa tytuły mistrzowskie, czterokrotnie triumfował w FA Cup, dwukrotnie w Pucharze Ligi. Sięgnął też po Tarczę Wspólnoty. Sukcesy odnosił też na arenie międzynarodowej - wygrał po razie Ligę Mistrzów i Ligę Europy.

Mikel - za którego londyńczycy zapłacili w przeszłości Lyn aż 20 milionów funtów - miał w ostatnim czasie propozycje z Interu, Valencii czy Olympique Marsylia. Uznał jednak, że na obecnym etapie kariery transfer do Chin będzie najlepszym rozwiązaniem.ŹRÓDŁO
Tianjin Teda FC
TAGI: Tianjin Teda FC Oficjalnie John Obi Mikel Chiny Anglia Chelsea FC Nigeria
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0066 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.