Zaskakujący wybór Ricardo Rodrigueza?!

rok temu Zaskakujący wybór Ricardo Rodrigueza?!

Inter stał się jednym z faworytów do sprowadzenia Ricardo Rodrigueza. Transfer jednak miałby dojść do skutku dopiero latem.

Ricardo Rodriguez pomimo ostatnio słabszej dyspozycji drużyny Wolfsburga spisuje się bardzo dobrze. W obecnym sezonie wystąpił on łącznie w 17 spotkaniach, podczas których zdobył dwie bramki oraz zanotował tyle samo asyst. Szwajcar od dłuższego czasu myśli o zmianie barw klubowych. Chęć jego sprowadzenia przejawiają takie kluby jak Chelsea czy Paris Saint-Germain (uznawano je za zdecydowanego faworyta), do którego niedawno trafił inny zawodnik Wolfsburga, czyli Julian Draxler. Pomimo zainteresowania tak silnych klubów Rodriguez miał rzekomo wybrać transfer do Włoch. Mowa tutaj konkretnie o drużynie Interu Mediolan.

Według informacji „Corriere dello Sport” Szwajcar jest już po wstępnych rozmowach z przedstawicielami klubu z San Siro. Możliwe, że do transferu dojdzie dopiero po zakończeniu aktualnych rozgrywek. Lewy obrońca posiada w swoim kontrakcie klauzulę odstępnego, która wynosi 22 miliony euro. Na chwilę obecną jest to kwota zbyt wygórowana dla klubu z Mediolanu, który musi uważać, aby nie złamać zasad Finansowego Fair Play.

Sytuacja może ulec zmianie w przypadku sprzedaży Evera Banegi. Odejście Argentyńczyka pozwoliłoby na pokrycie części kwoty, którą trzeba wyłożyć za Rodrigueza. Jeżeli jednak Banega pozostanie w klubie, jedyną opcją natychmiastowego sprowadzenia Szwajcara na San Siro będzie wypożyczenie go do końca sezonu z opcją późniejszego transferu definitywnego. ŹRÓDŁO
Corriere dello Sport
TAGI: Ricardo Rodriguez Inter Mediolan Niemcy Włochy VfL Wolfsburg
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0157 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.