Swansea uraczyła swoją legendę dziwaczną posadą. A to ci dopiero fucha!

rok temu Swansea uraczyła swoją legendę dziwaczną posadą. A to ci dopiero fucha!
fot. Fot. Christopher Elkins

Działacze Swansea poinformowali o nowej roli w klubie Alana Curtisa.

62-latek jest legendą „Łabędzi”. W sumie w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych rozegrał w ich barwach blisko 400 spotkań. Z przerwami na grę m.in. w Leeds i Southmapton, spędził w klubie 11 lat jako zawodnik.


Później pracował w nim na różnych stanowiskach, parokrotnie prowadząc pierwszą drużynę w roli „strażaka”. Miało to miejsce również w ostatnich dniach, gdy został tymczasowym szkoleniowcem „Łabędzi” po zwolnieniu Boba Bradleya. W dwóch spotkaniach, w których usiadł na ławce, Swansea zdobyła trzy punkty, przegrywając z Bournemouth (0:3) i wygrywając z Crystal Palace (2:1).

Po przyjściu do klubu Paula Clementa, który prawdopodobnie nie chciał go w swoim sztabie, działacze postanowili zaproponować Curtisowi nowe stanowisko. I trzeba przyznać, że jest ono dość oryginalne, ponieważ 62-latek został... „menedżerem graczy wypożyczonych z klubu”. Do jego obowiązków będzie należało jeżdżenie po zespołach, w których przebywają niepotrzebni obecnie w Swansea piłkarze, sćisłe monitorowanie ich i analiza postępów, jakie robią. Ponadto będzie on współpracował z działem skautingu.

„Alan odsunął się od pierwszego zespołu, ale uznaliśmy to za konieczne, żeby zatrzymać go w klubie. On ma nie tylko wielkie doświadczenie i wiedzę, ale również szacunek w środowisku” - poinformował klub.

- Jestem zachwycony. Nie mogę doczekać się, żeby rozpocząć jak najlepiej wypełniać swoje nowe obowiązki. Naprawdę jestem podekscytowany, bo to dość ważna rola - przyznał sam Curtis.ŹRÓDŁO
Swansea
TAGI: Swansea City Alan Curtis Trenerzy Anglia Walia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0164 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.