Stępiński zapewnia awans Nantes. Znakomity wyczyn Polaka! [WIDEO]

Stępiński zapewnia awans Nantes. Znakomity wyczyn Polaka! [WIDEO] fot. Transfery.info
Źródło: OptaJean

Mariusz Stępiński zdobył dwa gole w zwycięskim spotkaniu przeciwko Blois Foot 41 (2:1) w ramach 1/32 finału Pucharu Francji i jednocześnie dokonał sztuki, której nikomu przed nim nie udało się osiągnąć w tym sezonie.

Młodzieżowy reprezentant Polski uratował FC Nantes przed kompromitacją, jaką niewątpliwie byłaby porażka z... czwartoligowym Blois Foot 41. Były napastnik Ruchu Chorzów najpierw wyprowadził na prowadzenie drużynę „Kanarków” w 22. minucie, umieszczając futbolówkę w siatce rywali z najbliższej odległości.

Zespół z Ligue 1 nie zdołał jednak utrzymać tego korzystnego rezultatu do przerwy i tuż przed zejściem do szatni dał się zaskoczyć dużo niżej notowanemu rywalowi.

W drugiej połowie zawodnicy Blois Foot 41 nie stawiali już tak trudnych warunków piłkarzom Nantes. Podopieczni Sérgio Conceição przejęli inicjatywę nad wydarzeniami boiskowymi, ale udało im się ją udokumentować tylko jedną bramką, którą znów strzelił Stępiński. 21-latek ponownie wpakował piłkę do bramki przeciwnika z dość łatwej sytuacji.

Młodzieżowy reprezentant Polski w swoim debiutanckim sezonie w zespole „Kanarków” już osiąga bardzo dobre rezultaty, o czym świadczy między innymi fakt, że jako pierwszy zawodnik dokonał znakomitego wyczynu, jakim jest zdobycie przynajmniej jednego gola w trzech najważniejszych rozgrywkach w kraju, jakimi są Puchar Ligi Francuskiej, Puchar Francji oraz Ligue 1.