Özil wyjaśnia: Od tego zależy moja przyszłość w Arsenalu

rok temu Özil wyjaśnia: Od tego zależy moja przyszłość w Arsenalu
fot. FotoPyk

Mesut Özil wypowiedział się w sprawie przedłużenia umowy z Arsenalem.

Kwestia nowego kontraktu Özila od dawna elektryzuje wszystkich kibiców „Kanonierów”. Niemiec chce dalej grać w Londynie, ale zależy mu na znacznej podwyżce. Obecnie, zgodnie z umową, która wygasa 30 czerwca 2018 roku, zarabia 140 tysięcy funtów tygodniowo. Porównując jego wynagrodzenie choćby z zarobkami Paula Pogby, który inkasuje w Manchesterze United 290 tysięcy funtów, jest to niewiele.

Przedstawicielowi Niemca zależy na wywalczeniu podobnych warunków, ale jak na razie, negocjacje idą jak po grudzie. Zdaniem brytyjskich mediów, Arsenal jest bowiem skłonny zaproponować 200 tysięcy funtów. Identycznie sprawa ma się z Alexisem Sánchezem.

Jak zapatruje się na to sam Özil? - Jestem niezwykle szczęśliwy w Arsenalu. Klub wie, że jestem gotów podpisać nowy kontrakt. Kibice również chcą, żebym został i obecnie wszystko zależy od działaczy - przyznał Niemiec w rozmowie z „Kickerem”.

- W klubie zdają sobie sprawę z tego, że jestem tutaj głównie ze względu na Arsène'a Wengera. To on mnie ściągnął i chcę mieć jasność, jak potoczy się jego przyszłość - stwierdził Özil, uzależniając niejako podpisanie nowej umowy od tego, czy Francuz pozostanie w klubie. Przypomnijmy, że kontrakt Wengera z „Kanonierami” wygasa 30 czerwca 2017 roku.

28-latek odniósł się również do słów, jakie wypowiedział Thierry Henry, krytykując jego żądania finansowe: - Każdy ma prawo do własnego zdania. Byli zawodnicy czy inni ludzie nie mają jednak pojęcia, co faktycznie dzieje się między mną, a klubem.  ŹRÓDŁO
Kicker
TAGI: Arsenal FC Anglia Niemcy Mesut Özil
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0154 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.