ESPN: Z Arsenalu do Dortmundu. Ostatnia prosta!

rok temu ESPN: Z Arsenalu do Dortmundu. Ostatnia prosta!

Gedion Zelalem finalizuje swoją przeprowadzkę do Borussii Dortmund, poinformował „ESPN”.

Informacje o zainteresowaniu BVB pomocnikiem Arsenalu pojawiły się tydzień temu, teraz jednak sprawy nabrały przyśpieszenia. Niemcy chcą skorzystać z okazji, bowiem kontrakt Zelalema z „Kanonierami” obowiązuje tylko do 30 czerwca tego roku, więc w grę wchodzi raczej symboliczny przelew.

Zelalem jest dzieckiem Etiopczyków, którzy wyemigrowali do Berlina. Urodził się w 1997 roku i uczęszczał do akademii między innymi Herthy. W 2006 roku, po śmierci matki Gediona, jego ojciec zdecydował się na przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych. Dlatego teraz 19-latek uprawniony jest do gry w trzech kadrach narodowych, ale wszystko wskazuje, że wybierze Stany, które reprezentuje na poziomie młodzieżowym.

Zelalem ma opinię sporego talentu, jednak nie był w stanie przebić się w Arsenalu. W tym sezonie zagrał łącznie zaledwie 17 minut w dwóch spotkaniach Pucharu Ligi. Dlatego też umowa nie zostanie przedłużona.

Środkowy pomocnik poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu do Rangers. Na zapleczu szkockiej Premier League zagrał 21 meczów, zaliczając cztery asysty.


ŹRÓDŁO
ESPN
TAGI: Gedion Zelalem Arsenal FC Borussia Dortmund Anglia Stany Zjednoczone Etiopia Niemcy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0155 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.