Oscar: Krok w tył?! To będzie światowa czołówka

rok temu Oscar: Krok w tył?! To będzie światowa czołówka
fot. Chelsea FC

Zdaniem Oscara, przejście z Chelsea do Shanghai SIPG nie jest dla niego krokiem w tył.

Chiński klub dogadał się z Brazylijczykiem jeszcze przed rozpoczęciem zimowego okienka transferowego. Ostatecznie działacze z Szanghaju zapłacili za niego 60 milionów euro. Większa krytyka niż na nich samych za wysokość kwoty transferowej spadła jednak na niego.


Teraz niepochlebne głosy skomentował sam zawodnik. Przypomnijmy, że w Państwie Środka będzie on inkasował ponad cztery raz więcej niż w Londynie, gdzie zarabiał 90 tysięcy funtów tygodniowo.

- Nie sądzę, że jest to dla mnie krok w tył. W Chinach tworzony jest wielki projekt i dlatego wielu dobrych zawodników decyduje się tutaj przychodzić Jestem przekonany, że w przyszłości liga chińska będzie jedną z najlepszych na świecie - przyznał Oscar, który przebywa obecnie z nową drużyną na obozie w Katarze.

- Pieniądze? Przecież tak jest z każdym piłkarzem. Gdyby nie one, nie opuściłbym Brazylii. Do Europy trafia się przez pieniądze i świetne kluby, które w niej występują. Tutejszy projekt zakłada coś podobnego.


- Oczywiście, transakcja była dobra dla mnie, całej mojej rodziny i wszystkich osób zaangażowanych w transfer - przyznał Brazylijczyk, dodając, że jego zdaniem wcale nie zamknął sobie drogi do brazylijskiej reprezentacji:


- Nie sądzę, żeby był to jakiś problem. Jeśli tylko będę dobrze prezentował się w barwach mojej nowej drużyny, znajdę się w kadrze.  ŹRÓDŁO
worldsoccertalk,com
TAGI: Oscar dos Santos Emboaba Junior Brazylia Chiny Anglia Chelsea FC Shanghai SIPG FC
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.005 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.