Polacy za granicą: Genialna asysta Zielińskiego [WIDEO]

Polacy za granicą: Genialna asysta Zielińskiego [WIDEO] fot. Transfery.info

Najpierw gol w meczu pucharowym, a potem asysta w meczu ligowym. Tak swoje ostatnie występy w barwach Napoli uświetnił Piotr Zieliński.

Miniony tydzień w wykonaniu Piotra Zielińskiego z całą pewnością można zaliczyć do udanych w jego wykonaniu. Reprezentant Polski najpierw we wtorek rozegrał cały mecz przeciwko Spezii (3:1) w Pucharze Włoch. Środkowy pomocnik już w pierwszych minutach tego spotkania wykazał się dużymi umiejętnościami, kiedy to kapitalnie rozprowadził akcję swojego zespołu, którą wykończył precyzyjnym uderzeniem z dystansu.

Dobra dyspozycja Zielińskiego była widoczna także w pojedynku ligowych z Pescarą (3:1). Tym razem naszemu rodakowi nie udało się wpisać na listę strzelców, ale za to zanotował fantastyczną asystę przy trafieniu Marka Hamšíka.

W podobnych nastrojach do kolejnych meczów mogli przygotowywać się Mateusz Klich i Piotr Parzyszek, ale niestety gole zdobyte przez obu zawodników nie pozwoliły ich drużynom osiągnąć niezwykle cennych zwycięstw.

Pierwszy z nich strzelił honorową bramkę dla Twente w spotkaniu przeciwko Vitesse (1:3) z rzutu karnego.

Mateusz Klich Goal HD - Vitesse 3-1 Twente... przez sofiene-l

Z kolei Parzyszek tuż przed przerwą zdobył gola kontaktowego w starciu z FC Eindhoven (1:2). W drugiej połowie De Graafschap nie zdołało doprowadzić przynajmniej do wyrównania.

Piotr Parzyszek goal hd -Eindhoven FC 2... przez 87taras

Poza tymi piłkarzami z dobrej strony na europejskich boiskach pokazali się też nasi bramkarze z Serie A. Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski zachowali odpowiednio ósme i dziewiąte czyste konto w tym sezonie. O równie udanym występie marzył Artur Boruc. Golkiper Bournemouth rozgrywał w ten weekend swój setny mecz w Premier League. Doświadczony zawodnik nie będzie go jednak najmilej wspominał, ponieważ musiał trzykrotnie wyciągnąć piłkę z siatki po strzałach graczy Hull City (1:3).

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] W poprzednim sezonie zdobył ponad 30 bramek, będzie grał w Interze Mediolan. „Here we go!” W poprzednim sezonie zdobył ponad 30 bramek, będzie grał w Interze Mediolan. „Here we go!” OFICJALNIE: Warta Poznań „znalazła” stadion na przyszły sezon. Po koleżeńsku OFICJALNIE: Warta Poznań „znalazła” stadion na przyszły sezon. Po koleżeńsku Marcin Bułka chce transferu! „Doszło do pierwszych kontaktów” Marcin Bułka chce transferu! „Doszło do pierwszych kontaktów” Bayern Monachium z transferem za 100 milionów euro?! „Możemy to zrobić” Bayern Monachium z transferem za 100 milionów euro?! „Możemy to zrobić” OFICJALNIE: Tylko pięć klubów z bezwarunkową licencją na grę w Ekstraklasie OFICJALNIE: Tylko pięć klubów z bezwarunkową licencją na grę w Ekstraklasie OFICJALNIE: Fatalna informacja. Rewelacja Górnika Zabrze wypada do końca sezonu OFICJALNIE: Fatalna informacja. Rewelacja Górnika Zabrze wypada do końca sezonu OFICJALNIE: Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy U-17. Górnik Zabrze może być dumny! OFICJALNIE: Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy U-17. Górnik Zabrze może być dumny!