„Doppelpack” i rekord Lewandowskiego. Wygrana Bayernu na starcie rundy [WIDEO]

„Doppelpack” i rekord Lewandowskiego. Wygrana Bayernu na starcie rundy [WIDEO] fot. Transfery.info
Źródło: Transfery.info | OptaFranz

Robert Lewandowski w kapitalnym stylu rozpoczął wiosenną część rozgrywek Bundesligi. Reprezentant Polski zdobył dwa gole dla Bayernu Monachium w zwycięskim starciu z SC Freiburg (2:1).

Piłkarze aktualnego mistrza Niemiec zapowiadali przed początkiem rundy rewanżowej, że wiosną chcą być mocniejsi niż przed przerwą zimową. Niestety ich słowa szybko zostały zweryfikowane przez Janika Haberera. Ofensywny pomocnik już w czwartej minucie spotkania wyprowadził Freiburg na prowadzenie w starciu z „Bawarczykami”.

Ekipa z Mage Solar Stadion od początku spotkania prezentowała się zaskakująco dobrze na tle dość ociężałych zawodników Bayernu, ale niestety nie zdołała dowieźć korzystnego dla siebie rezultatu choćby do przerwy, ponieważ znów swoim instynktem strzeleckim wykazał się Robert Lewandowski.

Co prawda reprezentant Polski pod koniec pierwszej połowy zmarnował stuprocentową sytuację do zdobycia gola, ale po chwili się zrehabilitował i popisał perfekcyjnym uderzeniem z woleja po dośrodkowaniu Douglasa Costy z rzutu rożnego.

To trafienie nie natchnęło ekipy z Monachium do zdecydowanie lepszej gry. Freiburg w drugiej połowie dzielnie się bronił i gdy już wydawało się, że spotkanie zakończył się remisem, to wtedy znów uaktywnił się 28-letni napastnik. Tym razem piłkarz Bayernu wykazał się niezwykłymi umiejętnościami technicznymi. Lewandowski najpierw przyjął futbolówkę pod kryciem, a następnie lekko sobie podpił i skierował ją w kierunku bramki. Golkiper i defensorzy gospodarzy byli bezradni.

Te bramki mają dla reprezentanta Polski szczególny wymiar. Po pierwszy były to trafienia numer 134. i 135. w Bundeslidze. W ten sposób snajper „Bawarczyków” wyprzedził Giovane'ego Élbera w klasyfikacji najskuteczniejszych obcokrajowców w historii tych rozgrywek i wskoczył na drugie miejsce. Przed nim jest już tylko Claudio Pizarro (190 goli).

Po drugie Lewandowski wystąpił w barwach ekipy z Monachium po raz 80. W tym czasie zdobył dla Bayernu dokładnie 61 bramek. Nikt przed nim nie wykazał się tak niebywałą skutecznością w szeregach wielokrotnego mistrza Niemiec.

I po trzecie. 28-letni zawodnik awansował na drugą pozycję w klasyfikacji najlepszych strzelców trwającego sezonu Bundesligi i traci już tylko dwie bramki do przewodzącego w tym rankingu Pierre-Emericka Aubameyanga (16 goli), który walczy obecnie o zwycięstwo w Pucharze Narodów Afryki razem z reprezentacją Gabonu.