Oficjalnie: Norwegia z nowym selekcjonerem. Miał trenować Polaków!

rok temu Oficjalnie: Norwegia z nowym selekcjonerem. Miał trenować Polaków!
fot. Transfery.info

Lars Lagerbäck został oficjalnie przedstawiony jako nowy selekcjoner reprezentacji Norwegii.

68-letni szkoleniowiec przez ostatnie lata był związany z reprezentacją Islandii. Szwed zanotował z nią historyczny awans na Euro 2016. Jego zespół pokazał się na francuskim turnieju ze znakomitej strony, pokonując w 1/8 finału Anglię (2:1). W kolejnej rundzie dzielni Islandczycy przegrali z gospodarzami turnieju, Francuzami (2:5), a chwilę później selekcjoner pożegnał się z zespołem.

Wcześniej Lagerbäck był odpowiedzialny za wyniki reprezentacji Szwecji oraz - przez chwilę w 2010 roku - Nigerii. Swego czasu doświadczony trener łączony był z objęciem polskiej kadry, ale Zbigniew Boniek ostatecznie postawił na Adama Nawałkę.

Norweska reprezentacja od lat prezentuje się poniżej oczekiwań, nie kwalifikując się na wielkie imprezy. Po raz ostatni udało jej się to w 2000 roku, gdy awansowała na belgijsko-holenderskie Euro. W eliminacjach najbliższego mundialu zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli grupy C z dorobkiem trzech punktów po czterech spotkaniach.

- Jest to dla mnie wyzwanie, więc przyjąłem propozycję. Trzeba powiedzieć uczciwie, że wyniki reprezentacji Norwegii w ostatnich latach nie były zbyt dobre. Ale widzę potencjał w tej drużynie - przyznał Lagerbäck, który związał się z norweską federacją umową do 31 grudnia 2019 roku.ŹRÓDŁO
fotball.no
TAGI: Norwegia Polska Trenerzy Lars Lagerbäck MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.