Letnie plany Lipska. CZTERY pozycje, SZEŚCIU kandydatów!

rok temu Letnie plany Lipska. CZTERY pozycje, SZEŚCIU kandydatów!

„Sport Bild” ujawnia letnie plany transferowe RB Lipsk. Na liście życzeń beniaminka znajduje się sześciu zawodników.

Priorytetem dla klubu finansowanego przez koncern Red Bulla jest wzmocnienie czterech pozycji, a przede wszystkim zakup klasowego bramkarza. Dlatego też brani są pod uwagę dwaj bardzo wysoko oceniani za występy w Bundeslidze golkiperzy - 24-letni Bernd Leno z Bayeru Leverkusen oraz młodszy o rok Timo Horn z 1. FC Köln. Pozyskanie tego wydaje się dość kosztowną i trudną do przeprowadzenia operacją.

W Lipsku uważają także, że jedną z najsłabiej obsadzonych pozycji w zespole są boki defensywy. Dlatego też wkrótce powinny rozpocząć się prace nad transferem 22-letniego Mitchella Weisera z Herthy. Prawy obrońca w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze, w 12 występach ligowych zanotował bramkę i cztery asysty. Opcję na lewą stronę stanowi natomiast jego rówieśnik - Jeremy Toljan z Hoffenheim.

Włodarze „Byków” chcą również wzmocnić środek pola. W tym miejscu „Sport Bild” podaje dwa nazwiska. Pierwszy kandydatem jest Maximilian Arnold z Vfl Wolfsburg, który latem przedłużył swój kontrakt z obecnym zespołem do 30 czerwca 2020 roku. Jeśli „Wilki” nie zakwalifikują się do europejskich pucharów - a wszystko na to wskazuje - 22-latek może jednak myśleć o zmianie otoczenia. Drugim kandydatem jest Nadiem Amiri. 20-latek to jedno z objawień tego sezonu sezonu. W 19 występach dla Hoffenheim zanotował dwa trafienia i cztery asysty. W dodatku jego kontrakt obowiązuje jeszcze przez zaledwie najbliższe półtora roku.

Wszystkie cele transferowe RB Lipsk wpisują się w filozofię tego klubu, polegającą na ściąganiu stosunkowo młodych i perspektywicznych zawodników. Wszyscy wymienieni piłkarze mają za sobą występy w niemieckich młodzieżówkach i niewykluczone, że w przyszłości będą stanowić o sile dorosłej reprezentacji.ŹRÓDŁO
Sport Bild
TAGI: RB Lipsk Niemcy Bernd Leno Timo Horn Maximilian Arnold Jeremy Toljan Mitchell Weiser Nadiem Amiri 1. FC Köln Bayer 04 Leverkusen
Zobacz również
Składy na Niemcy - Szwecja
3 godziny temu  
0
Oferta za Çalhanoğlu
5 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.