Oficjalnie: Clattenburg opuszcza Premier League

rok temu Oficjalnie: Clattenburg opuszcza Premier League
fot. Lewis Clarke

Jak poinformowała organizacja PGMOL, Mark Clattenburg odchodzi z Premier League.

Od teraz Anglik będzie sędziował w Arabii Saudyjskiej. „PGMOL (Stowarzyszenie angielskich sędziów - red.) życzy Markowi Clattenburgowi jak najlepszych przygotowań do przeprowadzki do saudyjskiej federacji. Odkąd do nas dołączył, stał się on jednym z najlepszych arbitrów. Dobrym sędziowaniem wyznaczał standardy dla innych” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.


Clattenburg już jakiś czas temu nie wykluczał opuszczenia Premier League. - W lidze angielskiej jestem od 12 lat... Na stolę nie ma obecnie konkretnej propozycji z Chin, ale jeśli takowa się pojawi, wezmę ją pod uwagę i zastanowię się nad nią. (…) Pieniądze nigdy nie były najważniejsze. Chodzi o wzięcie udziału w czymś nowym, pomoc w rozwijaniu sędziowania w innym kraju - mówił, komentując informacje łączące go z przenosinami do Chin.


Jego odejście do Arabii Saudyjskiej faktycznie nie wiąże się wyłącznie z chęcią podwyższenia zarobków. Anglik już od pewnego czasu narzekał na brak wsparcia ze strony władz Premier League i nie utrzymywał dobrych relacji z włodarzami samego PGMOL. 


Przypomnijmy, że w zeszłym roku Anglik prowadził najważniejsze mecze na Starym Kontynencie - finałowe spotkania Ligi Mistrzów oraz Euro 2016. Na ostatniej gali Globe Soccer Awards został uznany najlepszym arbitrem świata. ŹRÓDŁO
PGMOL I Premier League
TAGI: Anglia Arabia Saudyjska Mark Clattenburg Sędziowie Oficjalnie
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0053 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.