Ousmane Dembélé: Dlatego odmówiłem Bayernowi i Barcelonie

rok temu Ousmane Dembélé: Dlatego odmówiłem Bayernowi i Barcelonie
fot. FotoPyk

Ousmane Dembélé udzielił wywiadu „Goal.com”, w którym wspomniał między innymi o tym, dlaczego wybrał ofertę z Borussii.

O 19-latku było głośno latem, gdy walczyły o niego czołowe europejskie kluby, ale ostatecznie musiały uznać wyższość ekipy z Dortmundu. Reprezentant Francji przystał na propozycję z „BVB” i wydaje się, że nie ma czego żałować. W niemieckim zespole regularnie otrzymuje szansę do występów.

Skrzydłowy w obecnym sezonie rozegrał już 30 spotkań (biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki), w których zdobył pięć bramek i zanotował trzynaście asyst. Chwalony jest ponadto za niezwykle widowiskowy styl gry, przez co eksperci zapowiadają mu w przyszłości wielki (pod względem finansowym) transfer do silniejszej drużyny.

Dembélé, który we wspomnianej rozmowie z dziennikarzami wyjawił, co było dla niego najważniejsze przy wyborze nowego klubu, wydaje się jednak nie wybiegać myślami w przyszłość. Francuz zapytany, czy pragnie zdobyć kiedyś „Złotą Piłkę” oświadczył, że nie interesuje go ta nagroda i woli triumfy z drużyną.

- To prawda, że szansa na występy w pierwszym zespole była kluczowa przy decyzji o przeprowadzce do Dortmundu. Ale także filozofia tego klubu i rozmowa z trenerem Tuchelem miały znaczenie - odpowiedział na pytanie, dlaczego nie Barcelona czy Bayern.

- Powiedziano mi wprost, że jeśli będę dobry, będę grał bez względu na inne okoliczności. Nie zostałem oszukany i nie mam najmniejszych powodów, by żałować swego wyboru.

- Nie czuję się zjawiskiem, jak próbują kreować mnie media. Jestem jednym z wielu utalentowanych zawodników, który pokazuje, co można zrobić z piłką, gdy sprawia ci ona przyjemność. Znam swoje mocne oraz słabe strony i staram się pokazać te pierwsze.

- „Złota Piłka” nie obchodzi mnie ani trochę. Podobnie jak wyceny wartości piłkarzy. Nagroda ta nie jest moim celem, ponieważ myślę o zespołowych sukcesach. Mistrzostwo kraju, to są moje aspiracje.ŹRÓDŁO
Goal.com
TAGI: Ousmane Dembélé Borussia Dortmund Niemcy Francja Bayern Monachium FC Barcelona Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.