Boruc bohaterem Bournemouth. Polak najlepszy w Premier League!

Boruc bohaterem Bournemouth. Polak najlepszy w Premier League! fot. Transfery.info

Spotkanie Premier League pomiędzy Manchesterem United, a Bournemouth (1:1) miało jednego wielkiego bohatera. Był nim Artur Boruc.

Wynik sobotniego meczu otworzył w 23. minucie Marcos Rojo, który wykończył dogranie Antonio Valencii. „Czerwone Diabły” nie cieszyły się jednak zbyt długo z prowadzenia, ponieważ jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Joshua King, który wykorzystał rzut karny. Więcej bramek kibice na Old Trafford już nie zobaczyli i największa w tym zasługa właśnie Boruca.

Polak od pierwszych minut prezentował się bardzo pewnie i zanotował kilka świetnych interwencji. Samego siebie przeszedł jednak w 72. minucie, kiedy to znakomicie wyczuł Zlatana Ibrahimovicia i obronił wykonywanego przez niego karnego. Gdyby nie 37-latek, Bournemouth wyjechałaby z Manchesteru bez bardzo cennego punktu.

Dla polskiego bramkarza to już czwarta obroniona jedenastka w Premier League od początku zeszłego sezonu. Co warte podkreślenia - żaden inny golkiper z angielskiej ekstraklasy nie wybronił ich więcej.

Większość spotkań 27. kolejki Premier League dopiero przed nami. W tym momencie Bournemouth zajmuje 14. miejsce w tabeli z 27 punktami na koncie.