Zwycięski debiut Chapecoense w Copa Libertadores [WIDEO]

Zwycięski debiut Chapecoense w Copa Libertadores [WIDEO] fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer

Chapecoense pokonało na wyjeździe wenezuelską Zulię w pierwszym meczu fazy grupowej Copa Libertadores.

Pod koniec listopada ubiegłego roku cały piłkarski świat zjednoczył się w obliczu katastrofy, która dotknęła „Chape”. Brazylijska drużyna leciała na pierwsze spotkanie finałowe Copa Sudamericana z faworyzowanym Atlético Nacional i stała przed szansą osiągnięcia historycznego sukcesu. Niestety piłkarzom „Verdão” nie było dane wystąpić w tym dwumeczu, ponieważ wiozący ich samolot rozbił się nieopodal Medellin.

W katastrofie zginęła znaczna część składu i klub niemal od razu rozpoczął odbudowę konkurencyjnego zespołu. Chapecoense przyznano tytuł Copa Sudamericana, dzięki czemu drużyna mogła zaliczyć swój debiut w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Ameryce Południowej, Copa Libertadores. Debiut udany, bo zakończony zwycięstwem 1:2 na terenie wenezuelskiej Zulii.

Jako pierwsi do siatki rywali trafili piłkarze Chapecoense, a to za sprawą Reinaldo, który w ładny sposób wykonał rzut wolny z ostrego kąta w 33. minucie. Prowadzenie Brazylijczyków podwyższył w 69. minucie Luiz Antonio. Wykorzystał on zagranie z prawej strony boiska w wykonaniu Joao Pedro i uderzeniem po ziemi pokonał golkipera gospodarzy. 9 minut później gola kontaktowego zdobył Juan Arango, ale to jedyne na co było stać Zulię.

W meczu nie wzięli udziału zawodnicy, którzy przeżyli katastrofę, a zostali zgłoszeni do rozgrywek - Neto oraz Alan Ruschel.