Klauzula problemem w przedłużeniu umowy przez Mertensa. Wykorzysta to Inter?

rok temu Klauzula problemem w przedłużeniu umowy przez Mertensa. Wykorzysta to Inter?

Jak informują włoskie media, problemem w przedłużeniu umowy z Napoli przez Driesa Mertensa jest klauzula, która miałaby znaleźć się w nowym kontrakcie. Coraz bardziej możliwe mają być jego przenosiny do ligowego rywala „Azzurrich”.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami „Il Mattino”, włodarze klubu z Neapoli zaoferowali Mertensowi podwojenie jego dotychczasowych zarobków. Na mocy nowej umowy, 29-latek inkasowałby 2,5 miliona euro rocznie. Zawodnik oczekuje podobno 3 milionów. Różnica nie jest więc duża, ale główną przeszkodę stanowi coś innego, a mianowicie klauzula odstępnego, jaką chcą wpisać w kontrakt neapolitańczycy. Bardzo możliwe, że wkrótce temat przedłużenia przez Mertensa wygasającej 30 czerwca 2018 roku umowy całkowicie upadnie.


Według dziennikarzy „La Gazetta dello Sport” coraz bardziej chętny, żeby go pozyskać jest Inter. „Nerazzurri” od dawna planują wielką ofensywę transferową w trakcie letniego okienka i 29-latek ma być jednym z ich głównych celów.


Do tej pory w mediach pojawiały się doniesienia łączące reprezentanta Belgii z przenosinami do Premier League. Sam zawodnik miał z kolei wyrazić chęć przeprowadzki do Barcelony.


Trwający sezon jest dla Mertensa niezwykle udany. W 35 dotychczasowych spotkaniach Napoli strzelił on już 24 gole i zanotował 11 asyst. 19 trafień przypadło na rozgrywki Serie A.  ŹRÓDŁO
Il Mattino I La Gazetta dello Sport I Calciomercat
TAGI: Włochy Belgia Dries Mertens Inter Mediolan SSC Napoli
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.009 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.