Telegraph: Dlatego Lukaku nie podpisał jeszcze umowy

rok temu Telegraph: Dlatego Lukaku nie podpisał jeszcze umowy
fot. Instagram

Everton wciąż nie może dojść do porozumienia w sprawie nowej umowy Romelu Lukaku, a powodem ma być klauzula odstępnego.

„The Toffees” od dłuższego czasu negocjują warunki nowego kontraktu swojej gwiazdy. Agent piłkarza, Mino Raiola, kilkukrotnie zapewniał, że rozmowy są w zaawansowanej fazie i do pełnego porozumienia miało brakować już w zasadzie tylko podpisów pod umową. Zupełnie nowe światło na sprawę rzucił jednak sam zainteresowany, który niespodziewanie stwierdził, że nie zamierza przystać na proponowane mu warunki.

Zdaniem „The Telegraph” kością niezgody jest klauzula wykupu, która miałaby znaleźć się w nowej umowie. Piłkarz oraz jego agent chcieliby, żeby snajper był dostępny dla ewentualnych kupców już za 60-70 milionów funtów. Na takie warunki nie zamierza przystać jednak kierownictwo klubu z Goodison Park. Prezes Evertonu, Bill Kenwright, uważa tę kwotę za stanowczo zbyt niską i nie zgadza się na wpisanie klauzuli niższej niż 90 milionów.

Jeśli znalazłby się klub gotowy aktywować taką klauzulę, Lukaku stałby się najdroższym piłkarzem w historii. Rekordzistą w tej kategorii pozostaje na razie Paul Pogba, który kosztował Manchester United nieco ponad 89 milionów funtów.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Romelu Menama Lukaku Everton FC Belgia Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0166 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.