Barcelona znów z zakazem transferowym? Grêmio złoży skargę do FIFA!

rok temu Barcelona znów z zakazem transferowym? Grêmio złoży skargę do FIFA!

Wiele na to wskazuje, że włodarze Barcelony nie wyciągnęli wniosków z przeszłości i znów nagięli przepisy dotyczące transferów niepełnoletnich zawodników.

Skauci „Dumy Katalonii” nieustannie przemierzają glob w poszukiwaniu młodych piłkarzy, którzy za kilkanaście lat mogą się stać czołowymi zawodnikami na świecie.

Nie tak dawno jednemu z obserwatorów Barcelony wpadł w oko zaledwie 10-letni Manu z Grêmio, który w Brazylii jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych graczy w swojej kategorii wiekowej. Włodarze drużyny z Porto Alegre mają świadomość, że trafił im się prawdziwy diament, dlatego obdarzyli go „specjalnymi przywilejami”.

Te udogodnienia nie przeszkodził jednak ekipie z Camp Nou w wynegocjowaniu z jego macierzystym klubem możliwość odbycia testów w słynnej La Masii. Przedstawiciele „Tricolor” zgodzili się na wyjazd młodego piłkarza do Hiszpanii pod kilkoma warunkami. Jednym z nich był powrót gracza w wyznaczonym terminie do Brazylii.

Ten czas jednak już minął i po Manu nie ma śladu. Włodarze Grêmio obawiają się, że Barcelona dokonała nielegalnego przejęcia utalentowanego zawodnika, dlatego zamierza złożyć skargę do FIFA na „Dumę Katalonii”. Jeżeli oskarżenia drużyny z Porto Alegre się potwierdzą, to aktualny mistrz Hiszpanii może zostać ukarany nawet kolejnym zakazem transferowym.

Przypominamy, że zespół z Camp Nou w kwietniu 2014 roku został ukarany rocznym zakazem rejestrowania zawodników za to, że w latach 2009-2013 sprowadził aż dziewięciu niepełnoletnich piłkarzy z zagranicy.ŹRÓDŁO
Marca | Paulo Freitas
TAGI: Grêmio Porto Alegre FC Barcelona Brazylia Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0052 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.