Oficjalnie: Karanka zwolniony

11 miesięcy temu Oficjalnie: Karanka zwolniony
fot. Middlesbrough FC

Middlesbrough FC ogłosiło zakończenie współpracy z Aitorem Karanką.

Beniaminek Premier League zdecydował się zareagować na słabą formę zespołu. W oficjalnym komunikacie poinformowano, że obie strony osiągnęły porozumienie w sprawie rozwiązania umowy uznając, że rozstanie będzie najlepszym krokiem dla przyszłości zespołu.

Hiszpan prowadził ekipę z Riverside Stadium od listopada 2013 roku, wprowadzając ją do elity. Mimo dość poważnych wzmocnień przed i w trakcie obecnego sezonu, jego podopieczni znaleźli się w strefie spadkowej. Aktualnie zajmują przedostatnie miejsce w tableli z dorobkiem 22 punktów. Do bezpiecznej lokaty tracą trzy oczka.

O zwolnieniu Karanki przesądziły głównie ostatnie miesiące. Middlesbrough w 2017 roku zdobyło zaledwie dwie bramki w ośmiu kolejkach Premier League, co czyni je najgorszą drużyną spośród wszystkich zespołów grających w pięciu najsilniejszych ligach w Europie (oprócz angielskiej Ekstraklasy: LaLiga, Serie A, Ligue 1, Bundesliga).

- Chciałbym podziękować wszystkim piłkarzom, współpracownikom i kibicom za czas spędzony tutaj. To były wyjątkowe lata i na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Życzę wszystkiego najlepszego na przyszłość - pożegnał się 43-latek.ŹRÓDŁO
Middlesbrough
TAGI: Oficjalnie Aitor Karanka Middlesbrough FC Anglia Hiszpania Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0044 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.