Mourinho: Premier League nie pomaga klubom. Brakuje zdrowego rozsądku

rok temu Mourinho: Premier League nie pomaga klubom. Brakuje zdrowego rozsądku
fot. Flickr

José Mourinho dość ostro wypowiedział się na temat władz angielskiej federacji i Premier League.

W czwartek prowadzony przez Portugalczyka Manchester United wygrał w 1/8 finału Ligi Europy z Rostowem 1:0, zapewniając sobie tym samym awans do najlepszej ósemki rozgrywek. Już w niedzielę o godzinie 13 „Czerwone Diabły” czeka mecz w Premier League z Middlesbrough. Jak przyznał „The Special One”, ligowy kalendarz jest ułożony bez najmniejszego sensu.


- Mogę zrozumieć, że oni nie pomagają, jeśli chodzi o grę w samej Premier League. Pomocy nie otrzymują jednak również kluby, które grają jednocześnie w Europie. Mówię to od wielu, wielu lat. Zwracałem na to uwagę nawet, gdy pracowałem na Wyspach po raz pierwszy. Ich to po prostu nie obchodzi - stwierdził Mourinho.


- Każdy kraj stara się wspierać swoje zespoły, ale tutaj o to ciężko. Powinniśmy grać w ostatnim niedzielnym meczu albo w poniedziałek. Nie w niedzielne południe. To proste.


- Myślę, że wystarczy tylko odrobina zdrowego rozsądku. No chyba, że są oni zadowoleni z tego, że w Lidze Mistrzów i Lidze Europy zostało po jednej angielskiej drużynie - przyznał „The Special One”, który odnośnie przemęczenia swoich zawodników skomentował również incydent dotyczący Marcosa Rojo z meczu z Rostowem. Przypomnijmy, że w trakcie spotkania Mourinho podarował podopiecznemu banana.

- Nie sądzę, żeby to było zabawne. Gdy organizm człowieka jest na granicy wytrzymałości, potrzebuje czegokolwiek, żeby się naładować. Trzeba szanować zawodników, którzy dają z siebie wszystko.  ŹRÓDŁO
BBC I The Telegraph
TAGI: Portugalia Anglia Manchester United FC Trenerzy José Mourinho
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.