„Dżentelmeńska umowa” między Manchesterem City a Benficą w sprawie Edersona

rok temu „Dżentelmeńska umowa” między Manchesterem City a Benficą w sprawie Edersona

Jak donosi portugalski „Record”, bramkarz Benfiki, Ederson, po sezonie najprawdopodobniej trafi do Manchesteru City.

„The Citizens” potrzebują solidnego bramkarza. Pomysł Pepa Guardioli z Claudio Bravo, który przeszedł do Manchesteru latem zeszłego roku, nie okazał się trafiony. Co prawda Hiszpan nie krytykuje wprost swojego podopiecznego, ale nie ma co ukrywać, że wszyscy spodziewali się po nim zdecydowanie więcej.

Zdaniem portugalskiego dziennika, angielski klub jest już niemal dogadany w sprawie transferu Edersona. Między City, a prezydentem Benfiki, Luísem Filipe Vieirą miała zostać zawarta „dżentelmeńska umowa”, która w zasadzie przesądza o transferze.

W kontrakcie Edersona z lizbońskim klubem wpisana jest klauzula odstępnego w wysokości 50 milionów euro. „The Citizens” mogliby więc sprowadzić go bez wcześniejszego porozumienia z władzami Benfiki. Jest ono jednak kluczowe, ponieważ 23-latkiem interesuje się również kilka innych klubów. Co ciekawe, z wyżej wymienionej kwoty na konto Benfiki trafi bezpośrednio tylko połowa pieniędzy. Pozostałe 50 procent od kolejnego transferu zapewniło sobie bowiem Rio Ave.

Brazylijski golkiper wrócił z niego do Benfiki, gdzie szkolił się w młodości, latem 2015 roku. Od tamtej pory rozegrał w barwach „Orłów” 49 spotkań, pokazując się m.in. w Lidze Mistrzów.ŹRÓDŁO
Record I sportwitness.co.uk
TAGI: Portugalia Brazylia Anglia Manchester City FC Ederson Santana de Moraes Ederson
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0242 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.