Była Hiszpania, teraz czas na Portugalię. Polak będzie pracował z Boa Morte

rok temu Była Hiszpania, teraz czas na Portugalię. Polak będzie pracował z Boa Morte
fot. Sintrense

Martin Kuittinen ma dwa obywatelstwa - polskie i fińskie. Swego czasu 19-latek był bliski gry w naszym kraju, ale koniec końców kontynuował karierę w Hiszpanii. Teraz pomocnik będzie występował w portugalskim Sintrense pod okiem Luísa Boa Morte.

Syn Polki i Fina przyszedł na świat w Hanko, fińskim mieście znajdującym się w południowej części kraju. Później przez jakiś czas mieszkał w Gdańsku, ale na poważnie piłkę zaczął kopać właśnie na Północy. Swoje pierwsze kroki stawiał w klubach BK-46 Karjaa i GrIFK Grankulla. W tym pierwszym zanotował seniorski debiut nie mając jeszcze na karku 16 wiosen.

W pewnym momencie władający świetnie językiem polskim piłkarz zamienił mroźną Finlandię na zdecydowanie bardziej słoneczną Hiszpanię. Co prawda nie udało mu się zakotwiczyć na dłużej w akademii Realu Madryt, gdzie był testowany, ale został w Valladolid. To właśnie w jego zespołach juniorskich szlifował w ostatnim czasie swój talent.

- Decyzja o przeprowadzce do Sintrense była dość łatwa. W końcu Portugalia leży bardzo blisko Hiszpanii - przyznał nam po przenosinach do Sintrense 19-latek.

Jego nowy klub występuje na trzecim portugalskim szczeblu, który podzielony jest na osiem grup. W pierwszej części sezonu Sintrense straciło raptem jeden punkt do drugiego miejsca w swojej grupie, które oznaczało dalszą grę o awans. Póki co, już po podziale drużyn, zanotowała ona wygraną i cztery remisy.

- Zimą odbyliśmy kilka rozmów. Rozmawiałem również z samym Luísem - powiedział Kuittinen, który niezwykle cieszy się na współpracę z Boa Morte. I w sumie trudno mu się dziwić. 39-latek ma za sobą naprawdę bogatą karierę. Portugalczyk ma na swoim koncie mistrzostwo Anglii i dwie Tarcze Wspólnoty zdobyte z Arsenalem. Najlepiej prezentował się jednak grając w Fulham, skąd trafił do reprezentacji swojego kraju. Prawie 300 występów w Premier League i 28 w kadrze mogą robić wrażenie. Nie ma co ukrywać, dla samego Kuittinena współpraca z kimś takim będzie ciekawym doświadczeniem. 

A wszystko mogło potoczyć się zupełnie inaczej. Latem 2015 roku występujący na boku pomocy zawodnik mógł trafić do Podbeskidzia Bielsko-Biała, które występowało wtedy w Ekstraklasie. Ostatecznie pozostał jednak poza granicami naszego kraju. 

- Nigdy nie lubię myśleć o tym, co już było. Często oglądam mecze Ekstraklasy i w ogóle śledzę polską piłkę. Czy kiedyś chciałbym zagrać w Polsce? W przód też nie wybiegam. Wolę żyć z dnia na dzień i ciężko pracować. 

- Jedno jest pewne, występy nad Wisłą byłyby dla mnie bardzo ciekawym przeżyciem - przyznał Kuittinen, który z Sintrense związał się półroczną umową.ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Polska Finlandia Portugalia Hiszpania Martin Kuittinen S.U. Sintrense
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.007 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.