Najważniejsze mecze Serie A w porze obiadowej?!

rok temu Najważniejsze mecze Serie A w porze obiadowej?!
fot. Flickr

Władze najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech przymierzają się do otworzenia na azjatycki rynek telewizyjny i planują przeniesienie najciekawszych spotkań na porę obiadową.

W ostatnich dniach osoby zarządzające Lega Serie A ogłosiły, że nadchodzące derby Mediolanu odbędą się 15 kwietnia o... 12:30. Ustalenie terminu rozgrywania tego prestiżowego spotkania na Półwyspie Apenińskim w porze obiadowej ma naturalnie związek z tym, że oba kluby są ściśle powiązane z chińskim kapitałem.

Ten ukłon ze strony władz ligi w kierunku rynku azjatyckiego wywołał sporą burzę we włoskim światku piłkarskim, ponieważ do tej pory najciekawsze mecze nie były rozgrywane o tak wczesnej godzinie.

Dziennikarze „Corriere della Sera” poszli nawet dalej i przypuszczają, że przypadek starcia Interu z Milanem nie będzie wyjątkiem. Według rzymskiego dziennika, od kolejnego sezonu wszystkie najważniejsze spotkania w Serie A będą rozgrywane we wczesne niedzielne południe. Taki zabieg ma zapewnić rozgrywkom dodatkowy zastrzyk gotówki ze stron chińskich telewizji, które miałyby wykupić prawa do transmitowania włoskiej ligi.

Z pewnością wielu kibicom trudno byłoby się przyzwyczaić do przesunięcia godzin rozgrywania najciekawszych meczów, ale być może nawet nie będą zbyt długo nad tym debatować, ponieważ „Corriere della Sera” podaje, że zmianie miałaby ulec także przerwa zimowa, która byłaby spowodowana wprowadzeniem kolejek w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok.

Na razie żadne wiążące decyzje nie zostały jeszcze podjęte, ale można przypuszczać, że pierwsza reakcja fanów włoskiego futbolu nie będzie przychylna proponowanym modyfikacjom.ŹRÓDŁO
Corriere della Sera
TAGI: Włochy Chiny
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0159 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.