„Capello chciał sprowadzić Messiego do Juventusu”

rok temu „Capello chciał sprowadzić Messiego do Juventusu”
fot. FotoPyk

Były zawodnik Juventusu, Mauro Camoranesi, wyznał, że Lionel Messi mógł swego czasu trafić do Juventusu.

Argentyńczyk był wdrażany do pierwszego zespołu Barcelony od 2003 roku, kiedy to zaliczył swój debiut w towarzyskim meczu z Porto. Messi już wtedy okazywał oznaki talentu i z czasem wyrósł na jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Jego kariera mogła potoczyć się jednak zupełnie inaczej. Według Mauro Camoranesiego umiejętnościami młodego napastnika już w 2005 roku zafascynowany był Fabio Capello.

- Capello już wtedy widział potencjał Messiego, którego my nie zauważaliśmy. Widział w nim gracza, który był inny, przekonywał nas, że on będzie jednym z najlepszych na świecie. Zawsze powtarzał, że mamy czekać aż udowodni swój talent zanim go sprowadzimy, nawet jeśli oznaczałoby to wydanie większej kwoty niż mogłoby się to wydawać - zdradza były skrzydłowy „Bianconerich”.

- Serie A była wtedy znacznie bardziej konkurencyjna, była najlepszą ligą na świecie. Myślę, że gdyby Juventus pozostał wtedy w Serie A i sprowadził Messiego, wygralibyśmy Ligę Mistrzów. Nie mam co do tego wątpliwości. Messi może nie wygrałby tych samych trofeów z „Juve” co z Barceloną, ale indywidualnie zdobyłby to samo.ŹRÓDŁO
Goal
TAGI: Lionel Andrés Messi Mauro German Camoranesi Juventus FC FC Barcelona Argentyna Hiszpania Włochy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0066 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.