Wenger podjął decyzję. „Wiem, co będę robił po sezonie”

rok temu Wenger podjął decyzję. „Wiem, co będę robił po sezonie”
fot. Arsenal FC

Arsène Wenger przyznał na konferencji prasowej po porażce Arsenalu z West Bromwich Albion (1:3), że podjął już decyzję, co do swojej dalszej przyszłości w londyńskim klubie.

„Kanonierzy” przez pierwszą część trwających rozgrywek spisywali się bardzo dobrze i wówczas można było przypuszczać, że będą się liczyli w grze o tytuły na krajowym oraz europejskim podwórku.

Niestety w pewnym momencie sezonu coś w grze ekipy z Emirates Stadium pękło i w efekcie drużyna z Londynu po dwóch bolesnych porażkach z Bayernem Monachium (1:5, 1:5) pożegnała się z Ligą Mistrzów. Potem Arsenal na osłodę wygrał dwa spotkania w FA Cup z dużo niżej notowanymi przeciwnikami (Sutton - 2:0, Lincoln - 5:0). Te zwycięstwa nie poprawiły jednak humorów kibicom angielskiego klubu, który w międzyczasie wypadł z czołowej czwórki ligi i na chwilę obecną niewiele na to wskazuje, aby miał do niej wkrótce wrócić.

Świadczy między innymi o tym fakt, że „Kanonierzy” przegrali właśnie swój czwarty z ostatnich pięciu meczów w Premier League. Arsène Wenger w trakcie swojej blisko 21-letniej przygody z Arsenalem nigdy nie zanotował takiej fatalnej passy. Wystarczy wspomnieć, że poprzednio ekipa z Emirates Stadium równie słabo spisywała się pod wodzą Stewarta Houstona w kwietniu... 1995 roku.

Nie da się ukryć, że atmosfera wokół angielskiej drużyny nie jest najlepsza i na dodatek coraz więcej osób domaga się odejścia francuskiego menadżera. Sam zainteresowany po porażce z WBA zdradził, że zna już swoją najbliższą przyszłość, ale na razie jej nie zdradzi.

- Nie martwcie się. Wiem już, co będę robił w przyszłym sezonie. Wkrótce się o tym dowiecie. Teraz jednak nie zaprzątam sobie tym głowy. W ciągu dwudziestu lat nie mieliśmy tak złej serii. To w tej chwili jest dla mnie znacznie ważniejsze niż moja przyszłość - powiedział 67-latek.ŹRÓDŁO
The Telegraph | OptaJoe
TAGI: Arsène Wenger Arsenal FC Anglia Francja Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.016 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.