Dwa gole Mzimeli. Bramkarz wziął sprawy w swoje ręce

Dwa gole Mzimeli. Bramkarz wziął sprawy w swoje ręce fot. Transfery.info
Źródło: soccerall24.com

Bramkarz Platinum Stars, Mbongeni Mzimela, dał w sobotę wygraną swojej drużynie. I wcale nie chodzi o świetne interwencje między słupkami.

Zespół z Republiki Południowej Afryki mierzył się w weekend z drużyną Vipers w ramach Afrykańskiego Pucharu Konfederacji, który wzorowany jest na europejskiej Lidze Europy. Pierwszy mecz między obiema ekipami zakończył się wygraną Vipers 1:0.

Tym razem górą była drużyna z RPA, która nie odniosłaby jednak zwycięstwa, gdyby nie Mzimela. 31-letni bramkarz bardzo szybko, bo już w... 1. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, wykorzystując rzut karny. Kilkanaście minut później było 2:0 dzięki trafieniu Ndumiso Mabeny.

Na tym jednak emocje się nie skończyły. Już po przerwie Vipers zdobyli bowiem bramkę na 1:2 i byli bardzo blisko wygrania dwumeczu. Sprawy w swoje ręce po raz kolejny wziął jednak Mzimela, który 10 minut przed końcem wykorzystał drugą jedenastkę! Spotkanie zakończyło się tym samym wynikiem 3:1.

Dla Mzimeli to nie pierwsze bramki w ostatnim czasie. Całkiem niedawno trafił on już do siatki w meczach z Golden Arrows oraz AmaZulu.