Bayern ma problemy. Lewandowski zawieszony i z urazem

Bayern ma problemy. Lewandowski zawieszony i z urazem fot. Transfery.info

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu Bayernu z Borussią Dortmund. Niestety, po sobotnim hicie są też złe informacje dotyczące reprezentanta Polski.

Spotkanie zaczęło się znakomicie dla „Lewego”. Już w 10. minucie popisał się on fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. 28-latek podwyższył tym samym wynik meczu na 2:0. Wcześniej do siatki trafił bowiem Franck Ribéry.

Kilkanaście minut później Lewandowski zobaczył żółtą kartkę po faulu ma Marku Bartrze. Dla Polaka był to piąty kartonik tego koloru w Bundeslidze, a to oznacza, że nie będzie mógł wystąpić w kolejnym spotkaniu ligowym monachijczyków. W następną sobotę Bayern zagra na wyjeździe z Bayerem.

To jednak nie wszystko. Już w drugiej połowie nasz napastnik ucierpiał bowiem w starciu z Romanem Bürkim, w fatalny sposób upadając na prawy bark. Co prawda chwilę później „Lewy” strzelił swojego drugiego gola, wykorzystując rzut karny, ale koniec końców musiał zejść z boiska.

Bezpośrednio po meczu, który zakończył się wynikiem 4:1, Lewandowski powiedział, że na 100 procent będzie gotowy na środowy mecz Ligi Mistrzów z Realem, ale pewności co do tego wciąż nie ma. Jak napisał na Twitterze choćby trener Czesław Michniewicz: „Wygląda na to że bez Lewego z Realem, na moje oko, uszkodzony więzozrost barkowo-obojczykowy, obym się mylił”.