Sampaoli o krok od odejścia z Sevilli?!

rok temu Sampaoli o krok od odejścia z Sevilli?!
fot. Wikipedia

Argentynśka federacja piłkarska (AFA) zamierza zatrudnić Jorge Sampaoliego w roli nowego selekcjonera.

Dotychczasowy opiekun wicemistrzów świata - Edgardo Bauza - został zwolniony ze względu na słabe wyniki w eliminacjach do mundialu w Rosji. „Albicelestes” zajmują dopiero szóste miejsce w grupie i w ostatnich czterech kolejkach czeka ich walka o awans. W dodatku wszystko wskazuje na to, że będą musieli radzić sobie w dwóch najbliższych meczach bez zawieszonego Leo Messiego, który wróci dopiero na spotkanie z Ekwadorem (WIĘCEJ).

Obecny szkoleniowiec Sevilli od dawna był upatrywany na idealnego kandydata do wyprowadzenia kadry Argentyny z kryzysu, ale w związku z problemami z jakimi boryka się tamtejszy związek, trudno było rozpocząć prace nad jego zatrudnieniem. Według „Marki” nastąpił jednak przełom i - między innymi dzięki pieniądzom sponsorom - pojawiła się szanse na namówienie trenera do powrotu do ojczyzny.

Przedstawiciele AFA jeszcze dzisiaj mają zameldować się w Hiszpanii, by odbyć rozmowy z Sampaolim. Ten w kontrakcie z Sevillą ma klauzulę odejścia w wysokości zaledwie 1,5 miliona euro i rzekomo jest otwarty na propozycję objęcia kadry narodowej. Dziennik wspomina jednak, że strony nie są zgodne, co do długości potencjalnej umowy. Działacze chcą by wygasała po Mistrzostwach Świata 2018, trener z kolei oczekuje porozumienia obowiązującego aż do mundialu 2022. 

Jeśli wspomniana wyżej przeszkoda zostanie pokonana, zdaniem madryckiej gazety 57-latek obejmie Argentynę i spełni dwa ze swoich marzeń. W tym  to, o którym niedawno wspominał, czyli możliwość współpracy z Leo Messim.ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Sevilla FC Hiszpania Jorge Sampaoli Argentyna Trenerzy MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.006 seconds.


Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/transfery/public_html/news.php on line 467
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.