Skrócona kara Messiego?!

8 miesięcy temu Skrócona kara Messiego?!
fot. Wikipedia

Jak podaje La Nación, zawieszenie Leo Messiego może zostać skrócone.

Kilka tygodni temu FIFA zawiesiła reprezentanta Argentyny na cztery mecze międzypaństwowe o punkty. Kara jest wynikiem jego zachowania w trakcie marcowego spotkania eliminacji mistrzostw świata z Chile. 29-latek obraził wtedy arbitra liniowego, Marcelo Van Gasse. Argentyńczyk najpierw nie podał mu ręki, a później powiedział w jego kierunku m.in. „spierd****”.


Messi pauzował już w ostatnim spotkaniu argentyńskiej kadry z Boliwią, które jego koledzy we wstydliwym stylu przegrali 0:2. Do tej pory wydawało się, że nie zagra on również w eliminacjach przeciwko Urugwajowi, Wenezueli i Peru, ale teraz nie jest to takie pewne.


Argentyńscy dziennikarze twierdzą bowiem, że FIFA rozważa zmniejszenie kary Messiego. Warianty są dwa - redukcja do dwóch meczów zawieszenia bądź uwzględnienie w niej najbliższych spotkań towarzyskich Argentyńczyków z Brazylią oraz Singapurem. W obu przypadkach gwiazdor Barcelony nie zagrałby w eliminacjach już tylko z Urugwajem.

Zaistniała sytuacja jest efektem starań prezesa argentyńskiej federacji, Claudio Tapii. Teraz ruch należy do Messiego, który 4 maja powinien stawić się w szwajcarskiej siedzibie FIFA.

ŹRÓDŁO
La Nacion
TAGI: Lionel Andrés Messi Argentyna MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.