Probierz: To przykre, że Legii się pomaga

rok temu Probierz: To przykre, że Legii się pomaga
fot. Aleksandra Sieczka

Szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, Michał Probierz, opowiedział w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”, jak zapatruje się na fazę finałową Ekstraklasy. W swoim stylu wbił też szpilę ligowym rywalom.

Co prawda w weekend białostoczanie tylko zremisowali bezbramkowo z Cracovią, ale mimo straty punktów wciąż są na czele ekstraklasowej tabeli. W dotychczasowych 29 spotkaniach „Jaga” sięgnęła po 56 „oczek” i obecnie wyprzedza drugą Legię Warszawa o jeden punkt. Trzecia w tabeli Lechia Gdańsk traci do niej trzy „oczka”.


- Po podziale punktów wszystkie drużyny z pierwszej ósemki poczują krew, bo różnice będą bardzo małe. (…) Chcemy zająć jak najwyższe miejsce, ale z zawodnikami niespecjalnie patrzymy na tabelę. Jeśli będziemy wygrywać, pierwsze miejsce będzie nasze. To musimy sobie wbić do głów, reszta jest nieistotna - przyznał Probierz, który dość bezpośrednio wypowiedział się na temat Legii:

- Jeśli dojdą kontuzje, zmęczenie, kartki, to nas nie będzie. A taka Legia? Co jej zawodnicy muszą zrobić, żeby dostać kartkę? Taki Odjidja-Ofoe mówi do sędziego „fuck off”, odpycha go i nie dostaje nic. U nas zdarza się, że jesteśmy upominani za kopnięcie w piłkę. Już rozgrywaliśmy jeden mecz z Legią (0:1 z 21 maja 2015 roku, w którym było mnóstwo kontrowersji - przyp. red.) w Warszawie, który wszyscy pamiętają.

Probierz został zapytany o to, czy wolałby zagrać z Legią w fazie finałowej na własnym stadionie: - Nie ma to dla mnie znaczenia. Ważne, żeby było sprawiedliwie. Legia jest topowym klubem, a i tak minimalnie się jej pomaga. To jest przykre. Traktujmy wszystkich równo.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Trenerzy Polska Jagiellonia Białystok Michał Probierz
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0161 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.