Oficjalnie: Mirabelli dyrektorem sportowym Milanu

rok temu Oficjalnie: Mirabelli dyrektorem sportowym Milanu

Milan potwierdził, że Massimo Mirabelli został nowym dyrektorem sportowym włoskiego klubu.

„Informujemy, że Massimo Mirabelli jest odpowiedzialny za sferę techniczną spółki, a także będzie piastował stanowisko dyrektora sportowego. Niezwykle ciepło witamy go w klubie i życzymy owocnej pracy” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu klubu z Mediolanu.


Mirabelli oczywiście już od dłuższego czasu pracował nad letnimi wzmocnieniami „Rossonerich”. Milan będzie dysponował latem naprawdę pokaźnym budżetem transferowym i 48-latek zamierza w najlepszy możliwy sposób wydać pieniądze nowych inwestorów. Na szczycie jego listy życzeń znajdują się m.in. Pierre-Emerick Aubameyang, Karim Benzema, Cesc Fàbregas, Keita Baldé, Lorenzo Pellegrini, Domenico Berardi czy Federico Bernardeschi. Pierwszym transferem powinien być jednak Mateo Musacchio.

Przed Mirabellim stoi również kilka zadań dotyczących już obecnych zawodników Milanu. Najważniejszym jest przedłużenie umów m.in. z Gianluigim Donnarummą oraz Mattią de Sciglio, a także z Vincenzo Montellą. Ze szkoleniowcem „Rossonerich” oraz Marco Fassone, z którym będzie ściśle współpracował, nowy dyrektor spotkał się zresztą we wtorek w celu omówienia bieżących spraw i najbliższej przyszłości klubu.

Mirabelli był w przeszłości związany z największym rywalem Milanu - Interem, będąc jednym ze skautów mediolańskiego klubu. Przez pewien czas pracował również w Sunderlandzie.  


W Milanie zastępuje legendę - wiceprezesa Adriano Gallianiego, którego kompetencje były jednak niezwykle szerokie (oprócz zarządzania zespołem dotyczyły też obecnych obowiązków Fassone).ŹRÓDŁO
Milan
TAGI: AC Milan Włochy Oficjalnie Massimo Mirabelli Dyrektor Sportowy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0162 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.