Tuchel broni Piszczka. „Wybaczam mu wszystkie pomyłki”

rok temu Tuchel broni Piszczka. „Wybaczam mu wszystkie pomyłki”
fot. FotoPyk

Łukasz Piszczek po przegranym dwumeczu z AS Monaco w Lidze Mistrzów znalazł się w ogniu krytyki ekspertów. Reprezentant Polski może jednak liczyć na pełne wsparcie szkoleniowca Borussii Dortmund, który stanął w jego obronie.

Doświadczony obrońca nie może zaliczyć dwóch spotkaniach przeciwko francuskiej drużynie do udanych w swoim wykonaniu. 31-letni defensor w obu meczach popełnił poważne błędy, które miały wpływ na końcowy rezultat zawodów.

Piszczek zarówno w pierwszym, jak i w drugim starciu zanotował straty przy trzecich golach zdobytych przez Monaco. W opinii wielu ekspertów reprezentant Polski był najsłabszym ogniwem Borussii w pojedynku z klubem z Księstwa.

Z tą oceną nie do końca zgadza się Thomas Tuchel, który stanął w obronie swojego zawodnika.

- Łukasz jest ojcem i bardzo wrażliwym człowiekiem. To wzór profesjonalisty. W ostatnim tygodniu sporo jednak przeżył, dlatego wybaczam mu wszystkie pomyłki - powiedział szkoleniowiec ekipy z Dortmundu w pomeczowym wywiadzie udzielonym stacji ZDF.

31-latek w trwających rozgrywkach jest jednym z wyróżniających się piłkarzy w zespole z Signal Iduna Park. Boczny obrońca w sumie rozegrał do tej pory 34 spotkania dla Borussii, w których strzelił pięć bramek i zanotował tyle samo asyst.TAGI: Thomas Tuchel Łukasz Piszczek Borussia Dortmund AS Monaco Liga Mistrzów Polska Niemcy Francja Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0167 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.