Le Parisien: „Rozwód” Matuidiego z PSG

rok temu Le Parisien: „Rozwód” Matuidiego z PSG
fot. Wikipedia

Blaise Matuidi jest rozczarowany propozycją dalszej współpracy z PSG i coraz poważniej rozważa odejście.

Zeszłego lata o pomocnika przez długi czas zabiegał Juventus. „Starej Damie” zależało na wzmocnieniu środka pola po odejściu Paula Pogby i Francuz miał być gotowy przenieść się do Turynu, ale transakcję zablokowało ostatecznie Paris Saint-Germain. Paryżanie prosili zawodnika, by ten został w ojczyźnie na dłużej, z czasem jednak okazało się, że strony mają inne wizje dalszej współpracy.

Kontrakt Matuidiego obowiązuje do końca czerwca 2018 roku i piłkarz spodziewał się, że PSG, któremu tak zależało na jego zatrzymaniu, zaoferuje mu odpowiednie warunki nowej umowy. 30-latek spotkał się jednak ze sporym rozczarowaniem. „Le Parisien” informuje, że mistrzowie Francji zaproponowali graczowi umowę do 30 czerwca 2020 roku, ale jego zarobki miałyby zostać obniżone o połowę.

Wychowanek Troyes od razu dał znać, że jest niezadowolony z takiego obrotu spraw i czeka na nową, ulepszoną propozycję. Ta jednak nie nadeszła. Francuscy dziennikarze podają, że zawodnik jest coraz bliżej odejścia (francuscy dziennikarze używają słowa „rozwód”), a jego agent, Mino Raiola, już rozpoczął poszukiwania nowego klubu dla gracza.

Superagent uruchomił swoje kontakty w Hiszpanii oraz Anglii i liczy, że szybko znajdzie kupca dla swojego klienta. PSG rozważy sprzedaż Matuidiego, jeśli na stole pojawi się oferta w wysokości 15 milionów euro.

Spekuluje się, że w tak korzystnych warunkach ofertę złożyć może między innymi Manchester United, w którego barwach grają dobrze znani Matuidiemu Zlatan Ibrahimović i Paul Pogba. Sam zawodnik chciałby tam właśnie trafić.ŹRÓDŁO
Le Parisien
TAGI: Blaise Matuidi Paris Saint-Germain FC Francja
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.