Nowa umowa Iniesty? Są dwie przeszkody

rok temu Nowa umowa Iniesty? Są dwie przeszkody
fot. FotoPyk

Jak podaje Cadena SER, istnieją dwa powody, dla których Andrés Iniesta wciąż nie związał się nowym kontraktem z Barceloną.

Obecna umowa doświadczonego pomocnika z „Dumą Katalonii” wygasa 30 czerwca 2018 roku i wciąż nie wiadomo, jak potoczą się jego losy. Sam zawodnik najchętniej zakończyłby swoją karierę w Barcelonie i przedłużenie kontraktu wydaje się najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Strony cały czas nie doszły jednak do porozumienia w tej sprawie. Dlaczego?


Po pierwsze, Iniesta chce wiedzieć, kto będzie szkoleniowcem „Dumy Katalonii” w kolejnym sezonie. Już od dłuższego czasu wiadomo, że po zakończeniu trwających rozgrywek z zespołem pożegna się Luis Enrique, ale wciąż nie znamy nazwiska jego następcy. Kandydatów jest wielu, a wśród najbardziej prawdopodobnych opcji są m.in. Juan Carlos Unzué, Jorge Sampaoli, Ernesto Valverde, Eusebio Sacristán.


Informacja o tym, kto ostatecznie przejmie drużynę jest dla Iniesty kluczowa. 32-latkowi zależy bowiem na częstszych występach niż ma to miejsce w tym sezonie. Legenda Barcelony wciąż chce czuć się przydatna drużynie i uważa, że wciąż może odgrywać w niej ważną rolę.


Powód numer dla jest czysto ekonomiczny. Umowa Iniesty miała być przedłużana co 12 miesięcy aż do 2020 roku. Obecnie klauzula ta nie jest już jednak aktywna, a najnowsza oferta włodarzy „Dumy Katalonii” nie spełnia oczekiwań piłkarza. Wydaje się, że Barcelona wprowadzi do niej poprawki, ale w związku z tym, potencjalne osiągnięcie porozumienia może się wyraźnie opóźnić.ŹRÓDŁO
Cadena Ser I AS
TAGI: Andrés Iniesta Luján Hiszpania FC Barcelona
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0065 seconds.


Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/transfery/public_html/news.php on line 467
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.