Oficjalnie: Aresztowano podejrzanego o atak na Borussię Dortmund. Przyczyną manipulacje giełdowe

10 miesięcy temu Oficjalnie: Aresztowano podejrzanego o atak na Borussię Dortmund. Przyczyną manipulacje giełdowe

Do niespodziewanego zwrotu akcji doszło w sprawie ataku terrorystycznego na autobus Borussii Dortmund przed pierwszym meczem ćwierćfinału Ligi Mistrzów (11 kwietnia). Początkowe ślady wskazywały na winę islamistów lub Antify.

Ostatecznie jednak okazało się, że motywacji zamachu trzeba szukać na... giełdzie.

Niemiecka policja aresztowała 28-letniego Siergieja W. (obywatelstwa: niemieckie i rosyjskie). Jako że Borussia jest notowana na giełdzie, mężczyzna chciał zyskać na krótkotrwałym gwałtownym załamaniu cen jej akcji (posiadał 15 tysięcy opcji na nie). Celowo na miejscu pozostawił ślady, wskazujące na najbardziej oczywistych możliwych sprawców, by odciągnąć uwagę od swojej osoby. Ostatecznie plan się jednak nie powiódł.

Na szczęście plan zamachowca się w pełni nie powiódł, bo ładunki nie wybuchły w odpowiednim momencie. Lekko ranni zostali: jeden z policjantów oraz Marc Bartra, reszta drużyny wyszła bez większego fizycznego szwanku i następnego dnia rozegrała mecz z AS Monaco.

Siergiej W. został ujęty dzisiaj we wczesnych godzinach porannych po uprzedniej obserwacji. Postawiony zostanie mu zarzut usiłowania zabójstwa. Nie stwierdzono jego powiązań z jakimikolwiek ekstremistami.


ŹRÓDŁO
Prokuratura Generalna Niemiec
TAGI: Borussia Dortmund Atak terrorystyczny Niemcy Oficjalnie
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0078 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.