Oficjalnie: Warzycha trenerem Ruchu

rok temu Oficjalnie: Warzycha trenerem Ruchu
fot. Wikipedia

Ruch Chorzów oficjalnie poinformował, że nowym trenerem śląskiej drużyny będzie Krzysztof Warzycha.

52-latek związał się z chorzowskim klubem kontraktem do końca obecnego sezonu. Głównym celem, jaki przed nim stoi, jest utrzymanie Ruchu w Ekstraklasie.

Warzycha jest jedną z legend klubu z Chorzowa. W latach dziewięćdziesiątych rozegrał w jego barwach w sumie 164 ligowe spotkania, w których strzelił 66 goli. Przyczyniło się to do zdobycia mistrzostwa Polski. Następnie napastnik przeniósł się do Panathinaïkósu, z którym sięgnął po pięć tytułów mistrzowskich. Jeśli chodzi o karierę szkoleniową, do tej pory pracował głównie w Grecji, a niedawno był też asystentem trenera w Omonii Nikozja.


W Chorzowie Warzycha zastąpi na stanowisku Waldemara Fornalika, który w czwartek oficjalnie ogłosił swoją rezygnację. Co ciekawe, oświadczenie najpierw opublikował na łamach portalu Niebiescy.pl, a dopiero później informacja została faktycznie potwierdzona przez Ruch.

„Biorąc pod uwagę podany zarządowi powód rezygnacji oraz publiczną deklarację zarządu wspierającą trenera, niezrozumiałe są słowa Waldemara Fornalika oświadczającego, że nie czuł się ostatnio osobą wyłącznie odpowiedzialną za osiągane wyniki. Oświadczamy jednoznacznie: nikt w klubie nie ingerował w pracę trenera Fornalika. Tak samo będzie podczas najbliższego meczu w Poznaniu, ostatniego, który zgodnie z ustaleniami piłkarze Ruchu rozegrają pod wodzą dotychczasowego trenera” - odniósł się do decyzji Fornalika klub z Chorzowa.ŹRÓDŁO
Ruch Chorzów
TAGI: Oficjalnie Polska Ruch Chorzów Trenerzy Krzysztof Warzycha
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0088 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.